۱۳۹۶/۱۱/۱۸

پیروزی دو تیم دانشجویی ایران در مسابقات منطقه ای موت کورت

دو تیم از دانشگاه های کشورمان در مسابقات موت کورت آکسفورد برنده شدند و به مرحله بین المللی رفتند. مسابقات حقوقی موت کورت توسط دانشگاه اکسفورد برگزار می شود و مرحله منطقه ای آن، در لبنان برگزار می شود.
این مسابقه برای ششمین سال متوالی، در لبنان برگزار شد. در 30 ام ژانویه با حضور سه تیم از دانشگاه های ایران، و تیمهای دانشگاه های مختلف کشورهای منطقه از جمله مصر، اردن، فلسطین، تونس و لبنان مسابقات در دانشگاه نتردام (السیده اللویزه) آغاز شد و تیمها با یکدیگر به رقابت پرداختند. موضوع مسابقات امسال قانون مقایسه ای رسانه و سیاست بود Comparative Media Law and Policy (PCMLP).
تیم ها یکبار در قالب دادستان و یکبار در قالب دفاع، یک پرونده را برعهده می گیرند و دادگاهی بین المللی را شبیه سازی می کنند.
تیم برتر این مسابقات از دانشگاه انگلیسی مصر بود. شش تیمی که به مسابقات جهانی موت کورت در آکسفورد راه یافتند به ترتیب عبارتند از
1- دانشگاه روح مقدس کسلیک لبنان
2- دانشگاه انگلیسی مصر
3- دانشگاه شهید بهشتی ایران
4- دانشگاه منصوره مصر
5- دانشگاه عین شمس مصر
6- دانشگاه علامه طباطبایی ایران
تیم دانشگاه شهید بهشتی علیرغم تمام مشکلات مختلف مثل گرفتار شدن در برف و تاخیر پرواز و نداشتن سرویس ایاب و ذهاب و غیره، با هزینه شخصی در این مسابقات شرکت کرده بود که توانست تیم سوم مسابقات شود.
کوچک ترین تیم مسابقات، تیم تونس بود که از کل افراد آن، تنها یک دختر دانشجو توانسته بود خود را به لبنان برساند. ایشان جایزه روح مسابقات را از آن خود کرد.

هیچ نظری موجود نیست: