۱۳۹۶/۱۰/۱۸

حقوق ماهانه مهم ترین شخصیت مقاومت چقدر است؟

 شاید مصاحبه ی اخیر #سید_حسن_نصرالله با "سامی کلیب" مجری شبکه ی #المیادین #لبنان یکی از با جری ترین مصاحبه هایی باشد که از سید حسن نصرالله گرفته شده باشد و دلیل آن سوال های جسورانه ی مجری بود که موجب ناراحتی بعضی از دوستداران سید مقاومت هم شد، علاوه بر این درخواست مجری برای ارایه ی دلیل برای بعضی از سخنان سید و پریدن روی حرف او و طرح سوال های حساس از عدد موشک های حزب الله گرفته تا رقم بودجه ی کل حزب الله لبنان تا سوال از اینکه آیا #حزب_الله دارای پدافند هوایی برای جلوگیری از جنگنده های پیشرفته ی اسراییل است یا خیر، که البته به هیچ کدام از این سوال ها پاسخ داده نشد و خیلی راحت به مجری می گفت "حق داری سوال کنی اما جوابی نخواهی گرفت".

یکی از سوال های جسورانه ی مجری میزان حقوق ماهانه ی سید حسن نصرالله بود که سید حسن نصرالله ابایی از بیان آن نداشت و گفت: "هیچ وقت چنین سوالی را پاسخ نداده بودم اما تصور میکنم حقوق من حدود ۱۳۰۰ یا ۱۴۰۰ دلار است البته با کسر قسمتی از آن". مجری نگاهش را به دوربین انداخت و گفت "حقوق سید و رهبر #مقاومت فقط 1300 دلار است". 
پی نوشت: حقوق 1300 دلاری در لبنان که اکنون معادل تقریبا پنج و نیم ملیون تومان است در لبنان یک حقوق پایین به شمار می رود، می توان گفت قدرت خرید 1300 دلاری در لبنان معادل با قدرت خرید حداکثر ۲ میلیون تومان در ایران است.
جالب است بدانید یک معلم دبیرستان اقلا ۱۶۰۰ دلار حقوق می گیرد. حقوق رسمی وزیر آموزش و پرورش لبنان 11 هزار دلار است. مقایسه کمترین حقوق حزب الله با بالاترین حقوق آن، با کمترین حقوق وزارت آموزش و پروش لبنان یا ایران و بالاترین حقوق آن، نشان می دهد کار با اخلاص نتیجه بخش است نه حقوق و مزایای بالا برای رده های بالاتر.
کارشناسان اقتصادی لبنان میزان درآمد لازم برای اداره یک خانواده چهار نفره را بدون حساب اجاره خانه و قسط مدرسه یا دانشگاه، ۲۰۰۰ دلار برآورد کرده اند.
به دلیل وضعیت و طبیعت اقتصاد باز لبنان، بیشتر معاملات نقدی با دلار هم انجام می گیرد حتی معاملات بانکی.
متن از @lebanon_farsi با اصلاحات و تصرف اندک از @moodkerbesinfo

هیچ نظری موجود نیست: