۱۳۹۶/۱۱/۰۲

افتتاح مرکز تخصصی پیوند اعضا در بیمارستان رسول اعظم بیروت

مرکز تخصصی حاج فایز مغنیه برای جراحی کبد و پیوند اعضا در بیمارستان رسول اعظم بیروت افتتاح شد.
این مرکز که با بالاترین استانداردهای جهانی و پزشکی ساخته شده است، بطور تخصصی به پیوند کبد و کلیه و اعضا می پردازد. این اولین مرکز تخصصی پیوند در لبنان است. پیش از این برای پیوند کبد باید به کشورهای دیگر مثل فرانسه می رفتند که اقامت و درمان در آنجا معادل 500 هزار دلار هزینه داشت.
در مرکز تخصصی پیوند اعضا در بیمارستان رسول اعظم، هزینه اندکی بابت عمل پیوند از بیمار گرفته می شود که گفته می شود با کمکهای خیرین این امر امکانپذیر شده است.
وزیر اقتصاد علی حسن خلیل به نیابت از ریاست پارلمان لبنان آقای نبیه بری، رییس مجلس اجرایی حزب الله سید هاشم صفی الدین، رییس مجلس سیاسی حزب الله سید ابراهیم امین السید و مقامات رسمی و سیاسی و نظامی و علمی و پزشکان در افتتاح این بخش حضور داشتند.
دکتر محمد السید رییس بخش پیوند کبد و اعضا در بیمارستان رسول اعظم و برخی از دیگر پزشکان، سه سال در ایران در بیمارستانهای شیراز دوره دیده و با کسب تخصص لازم، با مساعدت علمی ایران، این بخش تخصصی را در لبنان به راه انداخته است.
بیماری لبنانی می شناختم که سالها قبل نیاز به پیوند کبد داشت، و برادرش پزشکی در پاریس بود به فرانسه رفت تا مداوا شود. در آنجا دکتر فرانسوی گفته بود چرا به ایران نمی روید؟ تا وقتی دکتر ملک حسینی هست من کاره ای نیستم. بیمار لبنانی با سفر به ایران و پیوند کلیه از مرگ رهایی جست و سلامت خود را به دست آورد.
دکتر ملک حسینی پدر پیوند کلیه ایران است که در جبهه های دفاع مقدس حضور داشت و به همین علت تجربه زیادی در جراحی کسب کرد. 

هیچ نظری موجود نیست: