۱۳۹۶/۰۵/۱۴

سیم کارت اعتباری در لبنان ارزان شد

وزارت ارتباطات لبنان اعلام کرد قیمت سیم کارتهای اعتباری کاهش یافته است. با هم میزان کاهش را ببینیم و بررسی کنیم.
در گذشته قیمت رسمی یک سیم کارت اعتباری شرکت ام تی سی که به شرکت تاچ تغییر نام داد، 25 دلار بود. یعنی 37500 لیره لبنانی. این سیم کارت از زمان اولین استفاده و در گوشی انداختن، یک ماه صلاحیت داشت و 21.73 دلار هم اعتبار داخل آن بود. 5 روز بعد از اتمام صلاحیت خط، به حالت نیمه تعطیل در می آمد که نمی توانستید سرویس جدیدی فعال کنید و بسته بخرید. ضمن اینکه قبل هر تماس به شما یادآوری می کرد که خطتان رو به سوختن است. 5 روز هم در حالت غیر فعال بود که نه می توانستید تماس بگیرید یا دریافت کنید و نه پیامک بدهید و بگیرید. پس از آن هرچه اعتبار و بسته اینترنتی یا افزایشی داشتید از بین می رفت و خط می سوخت.
با تمام این اوضاع عملا شما نمی توانستید خطی را کمتر از 45000 لیره بخرید. این تازه مربوط به زمان ارزان بودن خط و کم بودن خواسته بازار بود. زمانی که لبنان هنوز به مشکلات اقتصادی و کاهش توریسم دچار نشده بود، در تابستان و فصول توریسی سیم کارت به 100 هزار لیره هم می رسید.
سیم کارت جدید اسما 3 دلار قیمت دارد اما قیمت دقیق آن 3/3 دلار است. یعنی 5000 لیره. با این تفاوت که تنها 5 روز صلاحیت دارد. یعنی بعد از 5 روز وارد دوره نیمه فعال شده و بعد از یک هفته اگر شارژ نکنید کلا می سوزد. زرنگ بازی ماجرا در این است که عملا شما باید یک کارت شارژ 25 دلاری هم همراه خط بخرید و نه تنها قیمت خط کاهش نیافته، که بیشتر از قبل هم در می آید.

هیچ نظری موجود نیست: