۱۳۹۶/۰۲/۱۲

رژیم صهیونیستی بر طبل جنگ می کوبد

ده پانزده روز گذشته روزهای پر تنشی برای حزب الله به شمار می آمد و این حزب در حالت آماده باش قرار داشت. رژیم صهیونیستی در کنار حملات رسانه ای و جنگ روانی و تهدیدات فزاینده علیه حزب الله و لبنان، دست به تحرکات گسترده ای زده بود و تجاوزهای آشکار دریایی هوایی و زمینی به مرزهای لبنان داشت.
شهرک نشینان باغبان در باغهای کنار مرز دیگر دیده نمی شدند و نظامیان هم تنها از طریق دوربینها به کنترل مرزها مشغول بودند و با ادوات زرهی رفت و آمد می کردند.
از آنطرف، نیروهای مقاومت در پاسخ، دست به تحرکات مختلفی در جولان زدند که گفته می شود حمله موشکی اخیر به دمشق به سبب این تحرکات بوده و دشمن، مکان تجمع و پشتیبانی نیروهای اعزامی به جولان را هدف قرار داده است.
ده روز گذشته حزب الله آماده پاسخ به حماقتهای رژیم اشغالگر قدس بود. اما آنچه همه چیز را به هم ریخت، نفوذ یک جوان لبنانی به داخل شهرکهای سرزمین اشغالی بود. هنوز معلوم نیست واقعا این جوان یک نیروی حزب الله بوده یا یک جاسوس اسراییلی، اما آنچه در رسانه ها مطرح می شود آن است که وی خل و چل شده و یک ماهی است می گوید یهودی است و باید به قدس برود!

وی پس از ممانعت نیروهای یونیفل (سازمان ملل) در مرزهای جنوب لبنان، شبانه توانست خود را به شهرکهای اشغالی برساند. مردم و رسانه های رژیم صهیونیستی با انتشار این خبر بشدت دچار ترس و وحشت شدند. اینکه یک نفر برای خودش در شهرک راه میرفته و لبنانی صحبت می کرده واقعا برای آنها ترس آور بوده و این سوال را مطرح می کند که با وجود تمام استحکامت و موانع مختلف، اعم از میدان مین، دوربینهای پیشرفته و سنسورهای حرکتی، چگونه وی توانسته داخل شود. رژیم صهیونیستی این جوان را زود تحویل صلیب سرخ داد که به لبنان منتقل شد.
مدتی پیش رژیم تمامیت خواه و جنگ طلب صهیونیستی نقشه ای دقیق از مکان موشکهای حزب الله برای این حزب ارسال کرد تا بگوید به سری ترین اطلاعات دسترسی دارد و استراتژی دفاع موشکی حزب الله را بی اثر کند. قطعا این اطلاعات از لبنان درز پیدا کرده است. فشار اقتصادی بر حزب الله بشدت وحشتناک است. علاوه بر قضیه جنگ سوریه، تحریمهای بانکی و بین المللی و نظارت بر انتقال پول در دنیا، اثرات منفی زیادی بر حزب الله و به تبع آن مردم لبنان داشته است. در اثر این فشارها، زندگی بسیاری از مردم به حالت نیمه مختل درامده و آدمهایی که حاضرند برای پول، هرچه از حزب الله می دانند را بفروشند کم نیستند.
با این حال اوضاع آنقدر وخیم نیست. حتی اگر دشمن اشغالگر، تمام پایگاه های موشکی حزب الله را شناسایی کرده باشد، قدرت آن را نخواهد داشت که حتی نیمی از آن را نابود کند. گستردگی جغرافیایی لبنان مانع از آن است که بتوان این پایگاه ها را در زمان اندک و حتی میان مدت، نابود کرد. ضمن آنکه اکنون جبهه جولان هم آماده پذیرایی از حماقت کودک کشان صهیونیست است. با اولین حرکت غلط دشمن، هواپیماهایش باید در کشور دیگری بر زمین بنشینند. ابتکارهای جالب و خلاقیت لبنانی ها از جمله حاج عماد مغنیه، که قطعا هنوز خبری از آنها به دشمن نرسیده، مانع مهمی بر سر کامیابی و نابودگری صهیونیستها است.
تور رسانه ای حزب الله برای خبرنگاران شبکه های مختلف در جنوب، اقدامی هوشمندانه بود که تحرکات نظامی و آماده سازی رژیم صهیونیستی را برای جنگ نشان داد و به دنیا ثابت کرد چه کسی در حال جنگ افروزی است.
پی نوشت: آنهایی که از قطع یا کاهش کمک به حزب الله استقبال می کردند در واقع با دستان خود، برگ برنده امنیت کشور را می سوزانند و دستان قدرتمند دفاع از کشور را می بندند و گلوی برهنه کشور را به چنگ حرامیان تکفیری و صهیونیست می سپارند.

هیچ نظری موجود نیست: