۱۳۹۵/۰۸/۱۳

علاقه نسل جوان ایران و لبنان به یکدیگر

بسیاری از جوانان ایرانی و لبنانی، به دیگری علاقه دارند. جوانان ما دوستدار جوانان و شهدای مقاومت هستند و جوانان لبنانی هم دوستدار رزمندگان و شهدای ما. کلا علاقه مردم ایران و لبنان دو طرفه است. خصوصا حزب اللهی ها (هرچند کدخدا پرستان دو کشور، از دیگری بیزارند). یا مثلا جوانان لبنانی به مداحان و خوانندگان ارزشی ایرانی بسیار علاقه دارند و کارهای زیبای آنها را با زیر نویس دنبال می کنند.

هفته دیگر حاج میثم مطیعی در لبنان به مناسبت روز شهید برنامه خواهد داشت. جوانان لبنانی با شور و شوق در حال پخش این خبر بین خود هستند. حاج میثم قرار است یک برنامه در جنوب و دو برنامه در ضاحیه داشته باشد.
جوانان و نوجوانان لبنانی علاقه زیادی هم به حامد زمانی دارند. اگر به لبنان بیاید خودشان را می کشند. دختران مدرسه از معلم زبان فارسی می پرسند حامد ازدواج کرده؟ و ایشان هم برای اینکه ولش کنند می گوید بله و دو تا بچه هم دارد!

جالب است خیلی از دخترهای ایرانی هستند حتی اگر در جو شهادت و دین و حجاب و غیره هم نباشند، عاشق برخی از شهدای زیباروی لبنانی می شوند. نظرات برخی دختران زیر تصویر این شهدا، گاهی زننده و زشت است. چند سال پیش موج اینگونه نظرات عاشقانه، سر شهادت شهید یوسف حلاوی و دوستش شهید محمد جواد الزین راه افتاد. حالا هم برای شهید علاء نجمه برخی ها سخنانی را می گویند که اگر خود شهید بود شرم می کرد. امثال این شهدا تا وقتی زنده بودند نعمت خدادادی زیبارویی را صرف گناه نکردند و فریفته دنیا نشدند. چطور برخی به خود اجازه می دهند با جملات عاشقانه (شهوانی) به این شهدا جسارت کنند.
زیبایی شهید به صورتش نیست، به شهادتش است. و زیبا تر از آن، فرهنگ و سیره والای آنان است. مثل شهیدی که وصیت کرده تا وقتی ائمه بقیع سنگ قبر ندارند برایش سنگ قبر نگذارند.

هیچ نظری موجود نیست: