۱۳۹۵/۰۸/۲۴

قدرت نمایی یگان زرهی حزب الله در سوریه

به گزارش پایگاه خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان دیروز یکشنبه، حزب الله در شهر القصیر رژه نظامی با شکوهی برگزار کرد. در این مراسم که به مناسبت روز شهید برگزار شده بود، یگانهای زرهی و ضد زره حزب الله و نیروهای ویژه، اقدام به صف آرایی کردند.
شهر القصیر از ویژگی استراتژیک خاصی برخوردار است. این شهر دروازه ورود حزب الله به سوریه بود و آزادسازی این شهر توسط حزب الله با تاکتیک های ویژه و به سرعت خارق العاده ای انجام شد که باعث حیرت کارشناسان نظامی غربی و اسراییلی شد.
این شهر پس از آزادسازی  تبدیل به پادگان بزرگی برای حزب الله شد که در آنجا به آموزش و پشتیبانی نیروهای خود در سوریه بپردازد.
حزب الله بواسطه نداشتن نیروی زرهی و نیروی هوایی تاکتیک های خاصی برای جبران این نیاز خود اتخاذ کرده بود. با مشارکت این حزب در نبرد سوریه، قدرت نظامی آن برخلاف انتظار اسراییل و دیگر خالقان درگیری در سوریه، بیشتر شد. هیچ بعید نیست حزب الله در آینده نزدیک، نیروی هوایی و دفاع ضد هوایی انبوه و پیشرفته ای را رونمایی کند.
هرچند این قدرت نمایی نظامی دو روز بعد از روز شهید در لبنان انجام شده است، اما آیا تنها مرتبط با این روز است؟
به نظر می رسد حزب الله پیام واضحی برای رییس جمهور جدید لبنان و همینطور رییس
جمهور آینده آمریکا دارد. نامزد برنده انتخابات آمریکا، همانند رقیب خود، مهره دشمن صهیونیستی است و در اولین روز پس از اعلام پیروزی خود در سخنانی به حمایت از رژیم صهیونیستی پرداخت. مشاور وی
ولید فارِس که یک لبنانی الاصل می باشد، از همقطاران سمیر جعجع قاتل و عضو نیروهای فالانژیست القوات اللبنانیه بوده است. در واقع مشاور ترامپ یکی از تندروهای راستگرای لبنانی بوده که در لبنان دست به قتل عام مسلمانان و ربودن آنها می زده است. وی در سال 1990 از طریق رژیم صهیونیستی به آمریکا گریخت.
در سایه سکوت و وادادگی سیاست خارجه کشور در برابر اتفاقات جدید در آمریکا، حزب الله مجبور است به تنهایی پاسخ مناسب جبهه مقاومت را بر دوش بکشد. درحالی که بشار اسد رییس جمهور سوریه از تبریک به ترامپ تا اقرار وی به قانونی بودن اسد، سر باز زده، سیاستمداران ایران متحیر مانده اند که چه واکنشی نشان دهند. خصوصا به کسی که اعلام کرده برجام را لغو خواهد کرد. قطعا شخصی که برجام را گشایش و هوای تازه و گلابی نوبرانه برای ملت می داند، با نابودی برجام، دست خالی خواهد ماند و دیگر برگ برنده ای هم برای حواله کردن مشتی در عالم سیاست به سوی دشمن باقی نگذاشته است که از آن استفاده کند. لذا مجبور است به پاسخ سرهنگ ها و مدافعان حرم امید ببندد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

هیچ نظری موجود نیست: