۱۳۹۵/۰۲/۲۰

نتایج انتخابات لبنان و سوژه جدید لبنانی ها برای خنده

انتخابات شورای شهر و ریش سفیدان در لبنان برگزار شد. روز گذشته، مرحله اول انتخابات، در بیروت و بعلبک برگزار شد و شکر خدا اتفاق تروریستی و ناگواری نیفتاد.
هرچند هنوز نتیجه نهایی انتخابات دیروز در بیروت و بعلبک اعلام نشده است اما طرف های مختلف، نتیجه گیری های متضادی بر اساس بازشماری آرای سرشماری شده تا کنون، منتشر می کنند. هرکسی خود را پیروز و رقیب خود را شکست خورده نشان می دهد. آنچه در بیشتر حوزه های انتخابیه مشاهده می شود این است که لیست حزب الله و حرکت امل گوی سبقت را به خوبی از رقیبان ربوده است. گفته می شود حزب الله به طرفداران خود تکلیف شرعی برای شرکت در انتخابات داده بود. جریان حریری هم با شعاری که وی مطرح کرد  «نزلها زی ما هی» (لیست را همونطوری که هست به صندوق بیانداز) توانست به بسیج طرفداران خود بپردازد و شهرداری بیروت را دوباره تصاحب کند. خبر ها حاکی از این است که لیست مورد حمایت حزب الله در بریتال، توانست پیروز شود و شیخ صبحی طفیلی و لیست مورد حمایتش از شهرداری حذف شدند. دقایقی پیش شیخ نعیم قاسم  معاون دبیرکل حزب الله لبنان در کنفرانسی خبری از پیروزی لیست های ارائه شده توسط حزب الله در تمام دهکده ها بجز 6 دهکده خبر داد.
حریری که برای انتخابات، دو سه روزی است از وطن دوست داشتنی اش عربستان به لبنان برگشته، این انتخابات را مهم ارزیابی کرد و گفت امیدوارم مقدمه انتخابات ریاست جمهوری شود. با این حال رای وی باطل اعلام شد! وی به سبب آنکه رای شورای شهر خود را اشتباها در صندوق ریش سفیدان انداخت، بشدت دستمایه مضحکه لبنانی ها شد. از دیروز تا کنون سیل جوکها و طنزها در این مورد تمامی ندارد.

زیاد نوشت: به خاطر اشتباه حریری، همه لیست شورای شهر، ریش سفید شدند!
مهدی نوشت: می گویند شیخسعد بعد از رای دادن رفته قبرکمال جنبلاط را زیارت کرده و گفته بابا جون! خدا رحمتت کنه!
محمد: ممکنه سعد حریری رأیشو به صندوق زکات فطره انداخته! ابوحامد در پاسخ نوشته: نه او در صندوق کمک به مقاومت رای انداخته!
طاهر: سعد حریری مسئولیت این اشتباه را گردن حزب الله انداخت و تاکید کرد ایران در این موضوع دخالت داشته!
ابوعباس: سعد حریری به زحله رسید تا لیست جزین را در صندوق بیاندازد! بچه قاطی کرده
نیکول: فکر کنید لیست بیارته با اختلاف یک رای ببازه! چه حالی پیدا میکنه حریری!
عامر: اونایی که از سعد حریری صد دلاری گرفتن دقت کنن ببینن درسته یا نه. ده دلاری نباشه! طرف امروز حواسش جمع نیستا!

هیچ نظری موجود نیست: