۱۳۹۵/۰۲/۲۵

شهادت دومین فرمانده بزرگ حزب الله

فرمانده برجسته حزب الله سید مصطفی بدر الدین دیروز در ضاحیه بیروت تشییع شد.
او به همراه حاج عماد مغنیه در مقاومت لبنان با مبارزان فلسطینی در ارتباط بود. سپس بعد از انقلاب به همراه وی با سپاه پاسداران مرتبط شد  و پس از تشکیل حزب الله پس از گذشت مدتی، وارد حزب الله شد.
آمریکا او و عماد مغنیه را عامل عملیاتهای خارجی علیه صهیونیستها می دانند. با این حال تا کنون نتوانسته بودند وی را ترور کنند. در پی انتشار خبر شهادت وی در حومه دمشق، تحلیل های مختلفی ارائه شد. از آنجا که حزب الله اطلاعات کاملی نداد و حتی کسی را متهم نکرد، کار پیچیده تر شد.
هفته قبل خبری از هدف قرار گرفتن یک کاروان در لبنان منتشر شد که توسط حزب الله، ارتش لبنان و گزارشگر نظامی ارتش رژیم صهیونیستی نفی شد. با این حال صحبتهایی شنیده می شود که گمانه زنی می کنند شهید مصطفی هفته قبل ترور شده باشد.
رژیم صهیونیستی دیروز در پی اعلام شهادت وی، به حالت آماده باش قرار گرفته بود تا با عملیات انتقامجویانه احتمالی مقابله کند. هرچند دیروز شیخ نعیم قاسم عامل خاصی را برای شهادت مصطفی معرفی نکرد، اما گفت هرکه باشد، در نهایت به رژیم صهیونیستی خدمت کرده است. از آنجایی که انگشت اتهام به سوی آمریکا هم دراز شده است، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد هواپیماهای آمریکا یا همپیمانانش در منطقه ای که اعلام شده وی به شهادت رسیده حضور نداشتند. با این حال وی نمی تواند از نابود شدن وی را تاکید کند.
برخی از مخالفان حزب الله گفتند وی معلوم نیست کشته شده باشد. برای فراری دادن وی از محکمه ترور رفیق حریری، او را پنهان کرده اند! هرچند در فیلمها و سریالهایی که درباره مقاومت ساخته می شود، گاهی می بینیم یکی از مسئولان بلند پایه حزب الله علیرغم اعلام شهادتش زنده است تا پدر دشمن را دربیاورد و بدون مزاحمت وی فعالیت کند، اما تا کنون در واقعیت، حزب الله چنین عملی انجام نداده و در همه زمینه ها صادق ترین گروه با طرفداران و حتی مخالفان خود بوده است.
با اعلام شهادت مصطفی بدرالدین، خبرگزاری المستقبل وابسته به حریری در اقدامی غیر حرفه ای و غیر اخلاقی، تیتر زد قاتل شهید حریری به قتل رسید! حتی برخی طرفداران این جریان آمریکایی در لبنان، پا فراتر گذاشته و علاوه بر فحش و نفرین، از رژیم اشغالگر قدس برای کشتن وی تشکر کردند! ادعای دادگاه ترور رفیق حریری که درباره آن شک و تردید های زیادی وجود دارد، این است که بدرالدین مسئول ترور رفیق حریری هست. چون چند بار تلفنش در آن حوالی ردیابی شده است! این ادعا با شهادت چهار افسر بلندپایه لبنانی که بعدها اعتراف کردند دروغ بوده، همراه شد تا پیراهن عثمانی شود برای محکومیت حزب الله. این ادعای واهی در صورتی نقل می شود که رفیق حریری پس از جلسه ای به قتل رسید که از سلاح مقاومت دفاع کرده بود. ضمن اینکه حزب الله با شکستن رمزگذاری فیلمهای پهپادهای رژیم صهیونیستی، فیلم چند ماه نظارت دقیق بر راه های مورد استفاده حریری در نقل و انتقالاتش را منتشر کرد و نشان داد کسی که وی را کشته، ماه ها وی را ریز نظر داشته است.
تشییع جنازه دیروز بسیار با شکوه بود. اکثر مسئولین حزب الله به غیر از سید حسن نصرالله حضور داشتند. در صف اول، دوستان و همراهان قدیمی نشسته بودند.
پس از حدود یک ساعت مراسم قرآن خوانی و حضور مسئولین مختلف لبنانی و علمای شیعه و سنی، تابوت شهید را از حسینیه بیرون بردند. از شدت جمعیت نتوانستم جلو بروم و مراسم ادای احترام نظامی و اجرای سرود ملی و سرود حزب الله توسط یگان تشریفات را از نزدیک به تصویر بکشم.
با پایان سرود، جمعیت هجوم آورد و محافظان و انتظامات نتوانستند جلوی آنها را بگیرند. تابوت بر سر دست ها می رفت و از جلوی بهشت زینب که مخصوص دفن شهدای مدافع حرم است به سوی روضه الشهیدین تشییع شد. در طول مسیر، سینه زنی و لبیک گویی پرشور و حماسی مردم انجام می شد. با رسیدن به ساختمان روضه الشهیدین مردم با وی وداع کردند: بأمان الله یا شهید الله. صحنه زیبایی بود. مصطفی را در کنار عماد و جهادش دفن کردند. باشد که دوستان جهاد در راه القدس، در کنار هم بیارامند.
پ.ن: حزب الله دقایقی پیش اعلام کرد شهادت وی توسط شلیک توپخانه تکفیری ها به انجام رسیده است. هرچند به صداقت حزب الله شک ندارم، اما توانایی اطلاعاتی تکفیری ها در رسیدن به چنین فرد بلند پایه امنیتی جای سوال دارد. قطعا تکفیری ها به تنهایی نمی توانند چنین عملیات امنیتی را انجام دهند و با مشارکت یک سازمان خارجی به انجام رسیده اما توانایی اجرای آتش دقیق آنها توسط توپخانه هم شک برانگیز است. 

هیچ نظری موجود نیست: