۱۳۹۵/۰۱/۱۸

حزب الله از امنیت نظامی تا امنیت اجتماعی


حزب الله لبنان امروزه نه تنها سکان امنیت لبنان را به دست دارد بلکه در زمینه های امنیت اجتماعی هم حرف اول را می زند.

در سایه ی نداشتن رییس جمهور و فساد منتشر در حکومت لبنان و گرو کشی های سیاسی، افراد خلافکار که با برخی منابع حکومتی رابطه دارند و پشتشان گرم است دست به اقدامات خلاف قانون و خلاف اخلاق می زنند. بسیاری از سیاسیون لبنان که جیره بگیر آمریکا و عربستان هستند، همیشه به دنبال انحلال حزب الله و توقیف سلاح آن بوده اند اما در قضایای مختلف لبنان، تنها حزب الله است که مورد اعتماد همه است؛ حتی سعد حریری وقتی پدرش ترور شد سریع نزد حزب الله رفت تا وی را ترور نکنند. اما کم کم آمریکایی ها او را خام کردند و از وی پیراهن عثمان ساختند که خون پدرش را از حزب الله طلب کند!

اخیرا یک شبکه فساد جنسی در لبنان کشف شده که گردانندگان سوریه ای آن از معارضین سوریه بوده اند و با شیوه داعشی، اسرای اقلیت های دینی را به لبنان می آوردند و با بدرفتاری و کتک زدن و شلاق زدن، وادارشان می کردند در جونیه به فساد تن دهند.
در تعطیلی جمعه گذشته که عید فصح مسیحی بود، تعداد نگهبانان این مرکز کمتر از همیشه بوده، چهار دختر با استفاده از این فرصت پس از کتک زدن نگهبان موفق به فرار می شوند و به ضاحیه و نزد حزب الله پناه می برند. با بررسی حزب الله عمق فاجعه مشخص می شود اما از آنجا که دستگاه قضایی لبنان دربردارنده برخی از مزدوران آمریکایی سعودی و پشتیبانان روسای این شبکه است، از تحویل آنان به مسئولین ذیربط خودداری کرده و در عوض به سازمان امنیت داخلی لبنان (نیروی انتظامی که رییس آن از شیعیان است) تحویل داد. این نیرو در حال پیگیری و بازداشت عاملان و گردانندگان این شبکه است. در پی این اقدامات 75 دختر آزاد شدند و تعدادی نگهبان و همچنین دکتری که به لااقل 200 سقط جنین اعتراف کرده بازداشت شدند.

هیچ نظری موجود نیست: