۱۳۹۴/۱۰/۲۱

حمله رسانه ای، حربه اخیر عربستان

کسی نیست که نداند عربستان در دشمنی و ابراز حقد و کینه نسبت به ایران شمشیرش را از رو بسته است. همه گواهند که شمشیر حقد وهابی های بنی سعود غیر از آنکه مردم زیادی را در نقاط مختلف دنیا به کشتن داده است، در افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، بحرین و یمن، علاوه بر کشتار مردم، بسیاری از نیروها و شخصیت های ایرانی و وابسته به ایران را به شهادت رسانده است.
این کشور پس از افول مصر در عالم عربی، تلاش کرد با پول نفت و اعزام مبلغان وهابی و هزینه میلیونها دلار جهت تبلیغ دینی وهابیت و تعریف و تمجید از پادشاه عربستان، کشورهای مسلمان را تحت سیطره خود در آورد. لذا می بینیم در کشوری مثل لبنان هرکاری موافق نظر عربستان نباشد به بن بست می خورد. حتی جمع آوری زباله!
حباب قدرت بنی سعود که بر پایه سرقت نفت مردم این کشور و بذل و بخشش به افراد و رسانه های مجیز گو و پرداخت حق السکوت به افراد و رسانه های مخالف بنا گشته، با افزایش قدرت ایران در دهه های اخیر بشدت متزلزل شده است. برای همین آنقدر برای خرید اسلحه و رشوه به مقامات مختلف غربی و شرقی هزینه کرده و جنگ های نیابتی را پشتیبانی کردند که اکنون بشدت به افلاس و کمبود بودجه برخورده اند. آنها به جایی رسیده اند که علنا مقامات غربی به ایشان می گویند شما بسیار از ایران فاصله دارید و به آن نخواهید رسید.

همانطور که یکی از تحلیلگران لبنانی پیش بینی کرده بود، نزدیک شدن ایران و آمریکا بشدت عربستان و رژیم صهیونیستی را عصبانی کرد و هم موجب نزدیکی این دو رژیم شده و هم باعث بروز اقدامات خصمانه آنها شد. عربستان خصوصا در پی شکست های سنگین در عراق و سوریه و شکل گیری نگاه منفی دنیا به این کشور، به ساده لوحانه ترین شکل ممکن، خود را ته خط دیده و برای برون رفت از مشکل وارد نبرد مستقیم در یمن شد. این رژیم علیرغم چندین ماه بمباران شدید، عملا عملیات در یمن با شکست روبرو شده است. ناکامی های پی در پی حکام بنی سعود آنان را به مرز جنون کشانده است و دیگر نه عرف دیپلماتیک و نه عادت های قبایلی جلوی آنها را می گیرد. سیاست بشدت منفی و خشن عربستان در ماه های اخیر در راستای حذف هرگونه مخالفت و اعتراض و نقد، دامن شبکه های لبنانی مثل المیادین و المنار را گرفت. شهید شیخ نمر هم به خاطر اعتراض به ظلم ها و سیاستهای حاکمان کشورش به شهادت رسید.
http://factjo.com/pages/newsdetails.aspx?id=87439سیاست جدید عربستان برای فرار از بی آبرویی، وارونه کردن واقعیت و نشر اکاذیب است. رسانه های مختلف که بسیاری از آنها وابسته مستقیم هستند و بسیاری از آنها با تشویق و تهدید با عربستان همراهی می کنند، چند روزی است بشدت و چند برابر گذشته در حال مظلوم نمایی و انتشار دروغ هستند. علیرغم اینکه مردم غوطه شرقی دمشق و شهرهای فوعه و کفریا و نبل و الزهرا بیش از چهار سال است در محاصره هستند، تا به حال صدای هیچ کدامشان بلند نشده بود. اما چند روزی است با انتشار وسیع تصاویر و اخباری مبنی بر اینکه حزب الله و نظام سوریه شهر مضایا را محاصره و گرسنگی می دهند فریاد وا انسانیتا سر داده اند. شبکه ها و روزنامه ها و سایت های مختلف عربی به دنبال این جو رسانه ای که ساخته دست بنی سعود است راه افتاده اند و ناله ها سر داده و حتی برخی به اسم کمک به مردم مضایا در حال جمع آوری پول و کمک هستند. جمعی از مخالفان سوریه هم در ترکیه برای بررسی آنچه بحران گرسنگی در مضایا می نامند جمع شده اند! (گزارش المنار از این دروغسازی ها)
تصاویر منتشر شده توسط این رسانه ها به قدری ساختگی و دروغ بود که الجزیره مجبور شد برای حفظ آبرو، این تصاویر را حذف کند. (لینک) بسیاری از مردان و دخترانی که در تصاویر ادعا شده اهل مضایا هستند، اهل این شهرها نبوده و در موارد مختلف مربوط به جای دیگری بوده اند. یکی از این تصاویر مربوط به دختر زیبای لبنانی مریانا مازح است که از اهالی جنوب لبنان می باشد و خانواده اش از دیدن تصویر او در این اخبار دروغین شگفت زده شده اند. آنها اعلام کردند برخی از رسانه ها با این خانواده تماس گرفته اند و خواسته اند با آنها مصاحبه کنند اما آنها برای اینکه دخترشان بیش از این اذیت نشود مخالفت کرده اند. آنها از رسانه ها خواستند سو استفاده از تصویر دخترشان را متوقف کنند و حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ دانستند.
تصویر دخترانی که از گرسنگی شبیه اسکلت شده اند مربوط به غوطه شرقی دمشق است جایی که تروریستها بر آن مسلط هستند. در گزارشی تلوزیونی مردم غوطه تاکید کردند که تروریستها مواد غذایی را از طریق تجار خودشان پخش می کنند و مبالغ بالایی بابت آن طلب می کنند. دیروز المنار گزارشی از مضایا منتشر کرد که مردم اعلام می کردند کمکهای سازمان ملل وقتی وارد مضایا می شود توسط تروریستهای احرار الشام دزدیده می شود و بعد از آنکه سهم خود را برداشتند مقداری را به همفکران و طرفداران خود می دهند و بقیه را با قیمت بسیار بالایی به معرض فروش می گذارند! مواد و جعبه هایی که برچسب کمک سازمان ملل و هلال احمر هنوز روی آن است! در مضایا ظاهرا تروریستها گرسنه نیستند!

از طرف دیگر سخنگوی رسمی صلیب سرخ در سوریه پاول کرزیسیان در مصاحبه ای تاکید کرده بود نمی تواند اطلاعات مربوط به گرسنگی در مضایا را تایید کند. وی گفت: ما نمی توانیم تصاویر منتشر شده را تایید کنیم. آخرین کاروان کمکهای سازمان ملل نیمه اکتبر به همه شهرهای محاصره شده رسیده بود. (لینک)
امروز دوشنبه هم همزمان با ورود کاروانهای حاوی مواد غذایی به فوعه و کفریا در ریف ادلب که در محاصره تروریستها است، کاروانی وارد مضایا در ریف دمشق شد.
طرفداران تروریستها که تا کنون در لبنان به خاطر جنایات تروریستها تا حدودی ساکت شده بودند با دستور عربستان به ناگاه جان گرفته اند و به حزب الله و ایران حمله کرده اند. برخی ائمه جمعه اهل سنت، جمعه گذشته با حمله به حزب الله و نظام سوریه، پس از نماز به جمع آوری کمک برای آنچه مردم مضایا می نامند پرداختند. (البته کاملا مشخص هست این کمکها به تروریستها خواهد رسید). برخی هم زیاده از حد جو گیر شدند، مثل عبد الله المحیسنی سعودی که از مردم خواسته یک میلیون دلار جمع کنند تا مردم فوعه و کفریا را به آتش بکشند! (لینک)
پس از اینکه این حمله رسانه ای با پاتک طرفداران حزب الله مواجه شد و دروغ و ساختگی بودن آن برملا شد، برای آنکه کم نیاورند حزب الله و طرفدارانش را متهم کردند که مردم مضایا را مسخره کرده اند!!!
موضع گیری وزیر خارجه کشورمان که برای اولین بار در مخالفت با دسیسه های عربستان، با غرب و مردم دنیا سخن گفته می تواند پشتیبانی خوبی از جریان مقاومت باشد که در جای خود قابل ستودن است و انتظار موضع گیری های صریح و قاطع بیشتر و اقدامات نتیجه بخش از ایشان یکی از مطالبه های امروز مردم ایران است.
بعدا نوشت: دیروز دوشنبه با ورود کاروان کمکهای غذایی به مضایا و دیگر شهرهای محاصره شده، مردم مضایا در برابر نیروهای سازمان ملل و رسانه ها قیام کردند و مسئول مجلس نظامی (فرماندار تروریستها) را از محل اقامتش اخراج کردند تا مواد غذایی را احتکار نکند و به قیمت های بالا نفروشد. آنها از سازمان ملل خواستند کمکها را خودشان مستقیم به دست مردم بدهند. (لینک)

۱ نظر:

Unknown گفت...

سلام و تشكر گزارش جالبي است متشكر عل ي تبريز941022