۱۳۹۴/۰۸/۲۲

حامیان تروریستهای داعشی

این مطلب پس از سخنرانی سید حسن نصرالله و خارج شدن از احساسات بعد از انفجار تصحیح شد.
 شب گذشته دو انفجار در ضاحیه بیروت رخ داد. این دو انفجار در منطقه برج البراجنه از محله های قدیمی شیعیان بیروت رخ داد و طی آن چند انتحاری قصد ورود به حسینیه سید الشهدا را داشتند تا جمعیت شیعیانی که در حال قرائت دعای کمیل هستند را به خاک و خون بکشند. با هوشیاری جوانهای محل، انتحاری اول نتوانست وارد حسینیه شود و خود را بیرون منفجر کرد. انتحاری دوم پس از 5 یا هفت دقیقه خود را به میان مردمی که جمع شده بودند رساند ولی با هوشیاری نیروهای حزب الله هدف گلوله قرار گرفته و به زمین افتاد. سپس تلاش کرد در آخرین لحظات عمرش کمربند خود را منفجر کند. کمربند بطور ناقص منفجر شد و انتحاری سوم که نزدیک او بود، کشته شد. فرد چهارم با دیدن این صحنه فرار کرد که توسط مردم دستگیر شد و نیروهای حزب الله وی را از کتک زدن مردم نجات دادند.
در ساعات اول پس از انتشار خبر انفجار، بیشتر مقامات لبنانی و حتی خارجی، این انفجار را محکوم کردند. سعد حریری از اقامتگاه خود در عربستان این انفجار را محکوم کرد. کشور عربستان نیز به سهم خود این اقدام تروریستی را محکوم نمود. ترکیه هم به دنبال دیگر کشورها این عمل تروریستی را محکوم کرد. امیر کویت از اولین افرادی بود که ضمن پیام تسلیت، این اقدام را محکوم کرد. فرانسه با منزجر کننده خواندن این انفجار، عمل تروریستها را محکوم کرد. سفارت ایران و وزارت خارجه هرکدام جداگانه پیام صادر کردند. شخصیتهای سیاسی مختلف موافق و مخالف حزب الله هم این عمل وحشیانه و کور را محکوم نمودند. شخصیتها و گروه های فلسطینی هم دست به محکومیت این عملیات تروریستی زدند.
اما در این میان برخی مردم و گروه های اجتماعی مخالف حزب الله به ابراز شادمانی پرداختند. فرانس پرس با گزارشی کاملا سوگیری شده و جهت دار، این عملیات را موفقیتی برای داعش بر شمرد.
عجیب است حامیان اصلی داعش مثل عربستان، ترکیه و حتی فرانسه برای حفظ آبرو دست به محکومیت حمله تروریستی زدند. فرانسه بیش از یک سال است علیرغم دریافت سه میلیارد دلار از عربستان در قالب کمک به ارتش لبنان، از تسلیح ارتش سر باز زده و تنها یکی دو محموله سلاح فردی و مهمات ارسال کرده است، ضمن اینکه در تقویت و ارسال نیروهای اروپایی برای داعش  دست داشته است.
مقامات سیاسی و گروه های مختلف فلسطینی، این اقدام را محکوم کرده اند و در حال جلسه هستند تا ضمن محکومیت شدید، مردمشان را از دخالت در لبنان باز دارند. با این حال وضع کنونی دقیقا مشابه وضعیت زمان امام موسی صدر است. در آن زمان نیروهای یاسر عرفات در لبنان بر جنوب سلطه داشتند و مردم جنوب را مورد ظلم و ستم قرار داده و در امور داخلی و سیاسی لبنان دخالت می کردند. تا جاییکه باعث جنگ داخلی و کشیده شدن پای رژیم صهیونیستی به لبنان شدند. هر بار مشکلی پیش می آمد امام موسی صدر با عرفات جلسه می گذاشت تا فلسطینی ها را کنترل کند. هر بار او وعده می داد و دوباره روز از نو روزی از نو. بارها امام موسی صدر هدف سوء قصد فلسطینی ها قرار گرفت. حتی وقتی که با هلیکوپتر نزد حافظ اسد می رفت تا برای فلسطینی ها و عرفات وساطت کند و به آنها کمک کند، هلیکوپترش مورد هجوم رگبار مسلسلهای فلسطینی ها قرار گرفت.
اسراییلی ها یک فلسطینی خوب را یک فلسطینی مرده می پندارند. اما به نظر می رسد فلسطینی خوب، کسی است که در فلسطین باشد.

بعدا نوشت: سید حسن نصرالله در سخنرانی بسیار خوبی، پیرامون این حادثه سخن گفت و آن را در راستای اهداف دشمن صهیونیستی و تکفیری دانست که قصد دارند لبنان را به فتنه جنگ داخلی بکشانند. چند روز قبل در طرابلس و جبل محسن، شبکه های تروریستی توسط نیروهای امنیتی لبنان کشف و بازداشت شدند. در رابطه با انفجار برج البراجنه هم افرادی بازداشت شده اند که سرتیم ها و عاملان اساسی بوده اند و نقشه هایی برای انفجارهای بعدی داشتند. تلاش دشمن برای درگیری داخلی بین شیعیان با فلسطینی ها و شیعیان و اهل سنت واضح است. سید حسن نصرالله همه را از ورود به این فتنه برحذر داشت و چند بار در طول سخنرانی گفت حتی اگر این تیم ها فلسطینی یا سوری یا اهل سنت لبنان باشند، حق شرعی یا قانونی نداریم به کسی از مردم عادی و پناهندگان متعرض شویم.

هیچ نظری موجود نیست: