۱۳۹۴/۰۷/۰۱

انقلاب لبنان یا انقلاب آمریکا؟

خب خیلی ها برای ترجمه به من و همسرم مراجعه می کنند. از دارالترجمه های رسمی گرفته تا اشخاص مختلف جهت ترجمه کتابشان یا مقاله یا پایان نامه. اما این یکی از آن ها بود که اگر دقت نمی کردم، باعث خیانت به مردم و کشورم می شدم. بله؛ شرکتی برای ترجمه به فارسی، نیاز به مترجم داشت. از ما رزومه خواستند. از نوع کارشان پرسیدم. شرکتی بودند که چند پایگاه اینترنتی به عربی دارند. می خواستند سایتی به فارسی تاسیس کنند. وضعشان خیلی خوب است.
عموما مطالب جوان پسند و خصوصا مورد علاقه دخترها، از جمله لوازم آرایش، مد، سلامت و بهداشت و غیره منتشر می کنند. تبلیغات مزاحم هم در سایتشان ندارند. کم کم شک کردم. از شکل صفحه کاملا مشخص بود که تلاش در القای نوع خاصی از سبک زندگی دارد. با کمی تحقیق مشخص شد مدیر این شرکت شخصی خارجی و صرب به نام ایوان پتروویچ است. دامنه سایت ها هم به نام او و با آدرس دفتر پاریس و دفتر لبنان ثبت شده است. اسم و آدرسها را به یکی از دوستان دادم. بعد از تحقیق چنین گفت: این شرکت مستقیما با جورج سوروس و برنارد هنری لوی که هر دو صهیونیست و فتنه برانگیز هستند در ارتباطند و برای آنها کار می کنند. کاملا مشخص است این افراد برای تخریب جامعه و فرهنگ ایران، بسیار تلاش می کنند. هدف گرفتن قشر جوان جامعه خصوصا دخترها و القای بی حجابی و رواج آرایش و تبرج، سریعترین و برنده ترین سلاح دشمنان اسلام برای نابودی جامعه بوده است. هرچند ما در این پروژه با آنها همکاری نکردیم و از بودجه های هنگفتی که به آنها می رسد چشم پوشی کردیم اما آیا بقیه مترجمین هم وطن پرستی و ایمانشان آنقدر هست که در تخریب جامعه خود همکاری نکنند؟
مسلما این شرکت هرطور شده سایت فارسی خود را راه خواهد انداخت اما آیا مسئولان و موسسات فرهنگی ایرانی هم با چنین برنامه ریزی و ارتباطات گسترده و بودجه ای برای نشر فرهنگ و اخلاق می کوشند؟ موسسات فرهنگی ما با بازده بسیار پایین، موازی کاری، رقابت منفی، و گاهی اوقات کج روی، نمی توانند هجمه شبیخون فرهنگی دشمن را پاسخگو باشند. با چهارتا سمینار و جشن و میوه و شیرینی دادن نمی شود کار اساسی کرد. مرحوم شرف الدین در لبنان و سوریه کار اساسی کرد. ایشان مدارسی تاسیس کرد و فرمود: لا ینتشر الهدی الا من حیث انتشرت الضلالة. یعنی هدایت منتشر نمی شود الا از همان راهی که ضلالت منتشر شد. اگر دشمن از شبکه های اجتماعی آمد ما هم باید همانجا حضور داشته باشیم و دفاع کنیم و پاتک بزنیم. توصیه های مقام معظم رهبری و فعالیت های سایت های وابسته به دفتر ایشان در این زمینه، کاملا دلسوزانه و آگاهانه است. چه خوب است تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش هم مورد اهمیت و تمرکز و برنامه ریزی ویژه ای قرار بگیرد.
متاسفانه امروز در لبنان شاهد تلاش بی سابقه دشمن برای آشوب و فتنه هستیم. در مطلب انقلاب پیمانکاران آمریکا!  اشاره شد که چگونه افراد و موسسات مختلف توسط بنیاد های دموکراسی (بخوانید استعمار نوین غربی) در حال فعالیت هستند تا لبنان به آشوب کشیده شود. مشتی انسان بی هویت و پول پرست هم آلت دست اجنبی ها می شوند و برای تخریب مملکت خودشان تلاش می کنند. جالب است تمام این موسسات و کمپین ها و افراد همگی به آمریکا و بنیاد های به اصطلاح آزادی و دموکراسی متصلند و در آنها آموزش دیده اند. رابطه کاملا آشکار مجله ضد حزب الله شئون جنوبیه با آمریکا و آموزشهای رسانه ای که در آمریکا دیدند، رابطه آنها با شرکتی که برای ترجمه به ما رجوع کرده بود، رابطه با شاخه های دیگر این جریانات مشکوک و مزدوران مختلف آمریکا نشان می دهد حجم دشمنی و تخریب بسیار بالاست. حالا یک عده در ایران از کمک به لبنان ناراضی اند! به جای آنکه از کم بودن کمک و کم بودن برنامه ها و فعالیت ها ناراضی باشند، در جهت اهداف دشمن و گوش به فرمان او، حاضرند به راحتی برنامه های جورج سوروس و دیگر صهیونیستها را که ذره ای برای ایران و ایرانی ارزش قائل نیستند گوش کنند و اجرا کنند. ایرانیت و وطن پرستی ای که از ماهواره های دشمن تبلیغ شود، پشیزی ارزش ندارد. این نوع ادعا ها تنها به خالکوبی و شعار نویسی و لاف زدن محدود می شود  هیچگاه واقعا برای ایران هیچ قدمی برنداشته است. هدف دشمن از طرح چنین موضوعاتی، در تقابل قرار دادن مردم با یکدیگر است. آنچه در کشورهای مختلف عربی به نام ربیع عربی اتفاق افتاد، و امروز تلاش می شود تا با تکرار آن توسط مزدورانشان، کشور لبنان را به جنگ و هرج و مرج بکشانند با این هدف است که قدرت حزب الله کاهش یافته و سرگرم مسائل داخلی شود.
لازم به ذکر است چندی پیش سفارت آمریکا فراخوانی برای برگزاری دوره مدیریت ارتباطات مجازی منتشر کرد و از لبنانی ها و حتی فلسطینی ها خواست در آن شرکت کنند. مباحث آموزشی این دوره به چگونگی نشر مطالب در جهت نشر اخبار عصیان مدنی و شورش مربوط می شود. همانطور که به داعش یاد دادند چگونه به بهترین وجه از شبکه های اجتماعی استفاده کند تا ترس و رعب در میان مردم حاکم شود، امروز هم عده ای را به اسم فساد دولت لبنان خام می کنند و پس از نابودی لبنان و رسیدن به خواسته ی خود، آنها را رها می کنند. از آنجا که لبنان مدل منحصر به فردی از نظام حکومتی دارد که بر اساس طوایف تشکیل شده و از آنجا که شیعیان بیشترین اتحاد و همبستگی را دارند، اقدامات برای تفرقه شیعه در حال گسترش است. چند روز پیش فردی در تظاهرات دو پلاکارد درست کرده بود. یکی عکس سید حسن نصرالله و امام موسی صدر که زیرش نوشته بود اینها نمادهای ما هستند. عکس دیگری از نبیه بری و حریری و جنبلاط گذاشته بود و آنها را فاسد و مجرم معرفی کرده بود.
در این تظاهرات هایی که با هدایت موسسات دموکراسی خواهی در حال انجام است، شعار های بی ادبانه و فحش و ناسزاهای زشت گفته می شود. از آنجایی که مثل بقیه تحرکات در کشورهای عربی، این حرکتها رهبر واحدی ندارد، و همچنین با توجه به اسناد و مدارک، این حرکتها آلت دست استعمار شده اند تا کشور را به آشوب بکشند. چیزی که سید حسن نصرالله سال پیش مطرح کرد. وی گفته بود هدف آمریکا از خاورمیانه جدید، نابودی دولتها، از هم پاشیدن ارتشها، آوارگی مردم، نابودی اقتصاد و ایجاد ولایت های کوچک برای درگیری همیشگی با یکدیگر است. هدف آمریکا غرق شدن روزانه هزاران کودک لب ساحل هاست. در مدل جدید خاورمیانه که مد نظر آمریکاست، منابع قدرت که از مردم سرچشمه می گیرد باید نابود شود. دوست داران آمریکا آینده ی خود را در بهشت آمریکایی توهم نکنند، ببینند که آمریکا برای آنها چه نقشه ای ریخته. از این واضح تر نمی شود بیان کرد. کافی است کمی واقع بین باشیم.

خداوند کشور ما را از گزند دشمن و نادانهای آلت دست دشمن مصون بدارد.

هیچ نظری موجود نیست: