۱۳۹۴/۰۶/۲۶

دومین سالگرد شهادت شهید یوسف حلاوی مدافع حرم

یوسف حلاوی فرزند حلمی از روستای قعقعیة الجسر در جنوب لبنان در تاریخ 13-10-1991 به دنیا آمد. او در دهکده ای به دنیا آمد که دشمن صهیونیستی به رودخانه پایین آن یعنی نهر لیطانی چشم طمع داشت و مدتها منطقه را اشغال کرده بود. یوسف هم مانند دیگر مردم، به خاطر ظلم و ستم دشمن، از آنها بیزار بود. در سنین پایین به مقاومت پیوست و آموزشهای نظامی و عقیدتی را پشت سر گذاشت.
وقتی صهیونیستهای ترسو نتوانستند از پس مقاومت مردم لبنان بر بیایند و مفتضحانه فرار کردند، نوچه های داعشی خود را به سوریه فرستادند تا کمر مقاومت خرد شود. یوسف همراه جوانان دیگر راهی سوریه شد تا از حرم عمه ی سادات حضرت زینب علیها سلام دفاع کند.


پس از مدتی، ماموریت یوسف تمام شد. رفت از مسئولین خواهش کرد ماموریتش تمدید شود و او را به لبنان برنگردانند. به یکی از همرزماش گفته بود خجالت میکشم از حضرت زینب که از اینجا بروم و یک خراش هم برنداشته باشم. خواسته قلبی یوسف را خداوند پذیرفت و با شهادتش جزو حامیان حرم و حریم اهل بیت اطهار علیهم السلام درآمد.
خواهر شهید می گوید یک بار مادر جلوی در او را نگه داشت و گفت خیلی دوست دارم سرباز حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف بشوی. یوسف گفت: مگر می شود کسی دعای عهد بخواند و برنگردد تا در رکاب امامش بجنگد؟

یک بار با برادرش و دوستشان محمد جواد الزین به دریا رفته بودند. محمد جواد و یوسف چاله کندند و در آن خوابیدند و برادر دوقلوی یوسف، روی آنها خاک ریخت. گفتند ما شهید شده ایم. با هم شوخی می کردند. اما این شوخی به واقعیت پیوست. محمد جواد در تاریخ 22-4-2013 در تپه نبی مندو در حوالی دمشق به شهادت رسید و یوسف هم در 16-09-2013 بال در بال ملائک کشید.
او در دانشگاه اسلامیه درس خوانده و لیسانس مدیریت خود را دریافت کرده بود. اما او نیازی به گواهی دانشگاه پیدا نکرد. خدا خود گواه است که او وظیفه خود را به درستی انجام داد.
رحمت خدا بر این شهید جوان.
پ.ن: تقاضاهای بسیار زیادی از من شده بود تا اطلاعاتی در مورد این شهید پیدا کنم. در اینترنت اطلاعات بسیار کمی هست و فقط تعدادی از تصاویر ایشان وجود دارد. تلاش برای تماس و دیار با برادر دوقلوی یوسف میسر نشد. امروز متوجه شدم که سالگرد شهادت یوسف دیروز بوده. لذا مطالب اندکی که توانسته بودم پیدا کنم نوشتم.

برادر شهید در حال امضای یادبود
 
هدیه همرزمان یوسف به دشمن تکفیری!

هیچ نظری موجود نیست: