۱۳۹۴/۰۶/۱۰

از دست بعضی هم وطنهای جوان چه کنیم؟

ایرانیان از دیرباز، ملتی غیور و قدرتمند بوده اند. حتی متجاوزان مغول، که در نبود حکومتی قوی توانستند به ایران حمله کنند، رفته رفته در فرهنگ ایرانی مضمحل شدند. متاسفانه، امروزه بسیاری از جوانهای ما با داشتن اطلاعات تاریخی این چنینی، دچار فخرفروشی و خودبرتر بینی هستند. سالهاست در سایتها و شبکه های اجتماعی، نظرات مستکبرانه ای در مورد کشورهای همسایه درج می کنند.
هرگاه خبری ناخوشایند از عربستان منتشر می شود، برخی جوانها فحاشی می کنند، برخی تهدید می کنند که یک روزه خدمت ارتش شکم گنده عربستان می رسند، و...
اما جدای از عرق ملی و وطن دوستی، آیا واقعا ایران می تواند ارتش عربستان را یک روزه شکست دهد؟

پیش از هر چیز باید گفت ایران کشور صلح طلبی است که همواره از هنگام انقلاب اسلامی تا به امروز دست دوستی و وحدت به سوی همسایگانش دراز کرده است. لذا استراتژی نظامی ایران مبتنی بر دفاع است نه جنگ و حمله.
نکته بعد این است که قدرت نظامی هر کشور بطور کلاسیک و علمی، بر اساس معادلات خاصی برآورد می شود. قطعا هیچ کشوری قادر به شکست کشور همسایه خودش در یک روز، بلکه یک ماه نیست. آن هم کشوری با جنگ افزارهای مدرن تر، بودجه نظامی بسیار بسیار بیشتر، و دارا بودن حمایت قدرتهای فرامنطقه ای مثل آمریکا.
این روزها که مردم مظلوم یمن زیر ظالمانه ترین حملات وحشیانه ی مزدوران آمریکایی آل سعود قرار دارند، قدرت عملیاتی آل سعود در تخریب و آدمکشی نمایان است. آنها به خوبی توانسته اند مراکز ارتش یمن، بیمارستانها، نیروگاه ها، تصفیه خانه ها، حتی حلقه های چاه آب تکی را منهدم کنند. پس این ارتش یک ارتش عقب افتاده و شکم گنده نیست. اطلاعات کافی دارد، قدرت فرماندهی عملیات و رسیدن به اهداف آن را هم دارد. تصور کنید ایران روزی بیش از 50 بار مورد هجوم هواپیماهای دشمن قرار بگیرد، آب برای نوشیدن نباشد، برق نباشد، هر روز خانواده هایی در بمباران کشته شوند. هدف هم شکستن اراده ی مردم باشد. هرچند عربستان در رسیدن به این هدف در یمن ناتوان است اما آمریکای خبیث، بدون حرکت دادن عربستان به سمت ایران، کاری کرده که عده ای از همین حالا دستشان را بالا بگیرند و تسلیم شوند.
ایران هرچند از لحاظ دفاعی بسیار بسیار قوی تر از یمن است و به همین سبب، آمریکا تا کنون نتوانسته از گزینه نظامی بهره ببرد، اما از لحاظ اراده ی عمومی، از یمن ضعیف تر است. برخی از مردم ما زیر فشار تحریم، دادشان به آسمان رفته اما مردم یمن که به خاطر دوستی با ما به این روز افتاده اند، محکم و استوار ایستاده اند. مشکلشان نبود قطعات خودرو و صنعتی و اجناس خارجی نیست، از آب و برق و خوراک محرومند ولی ایستاده اند، اما برخی از ایرانی ها با شکمهای پر و موبایلهای گرانقیمت، ننه من غریبم در می آورند که وای کشور به فنا رفت!
با این حال از حق نباید گذشت. شیرمردان دلاور ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سد محکمی در برابر تجاوز بیگانگان هستند و اگر این نیروها و فرماندهی فرمانده کل قوا، این رهبر با سیاست و بصیر نبود، شاید ما اکنون درگیر جنگی بودیم که وضعمان از سوریه و عراق و یمن بهتر نبود.  

از طرف دیگر، خیلی از همین نوع جوانها می گویند اگر ایران نبود، حزب الله هم نبود. گویی از پول ساندویچ و تاکسی ایشان برداشته اند داده اند به حزب الله! این افراد اطلاع ندارند، اولین گروهی در تاریخ که جلوی حمله رژیم صهیونیستی را گرفت، رزمنده های حرکت امل بودند که از هیچ کمک خارجی برخوردار نبودند. پس اگر ایران نبود، لبنانی ها می توانستند از مملکتشان دفاع کنند. ولی امروز با کمک ایران، بهتر دفاع می کنند و از ما هم دفاع می کنند. به این افراد باید گفت، اگر حزب الله نبود، الان از امنیت امروزتان خبری نبود.

هیچ نظری موجود نیست: