۱۳۹۴/۰۳/۱۴

شروع عملیات پاکسازی جرود عرسال توسط حزب الله

داعسینو به لبنانی یعنی: خط قرمز شما را لگد کردیم!
در عراق هم همینطور است! با اینکه شیعیان اکثریت هستند، تا پیشرفتی حاصل آید، استکبار جهانی به بهانه ظلم و ستم به اقلیت ها با آن مقابله می کنند. جلوی حرکت نیروهای مردمی هم برای همین گرفته شد. امریکا با یکی به نعل و یکی به میخ زدن، تلاش دارد تا وضع عراق نابسامان باقی بماند و خودبخود بسوی تقسیم عراق پیش رود. قبیله های سنی عراق عموما با داعش بیعت می کنند. وگرنه شاید داعش پنجاه نیروی خارجی هم در هر ولایت خود نداشته باشد.
به گفته دوستان آشنا به وضع عراق، عراقی ها در ذبح و شقاوت و شکنجه دارای فن و هنر هستند! داعش به آنها یاد نمی دهد چطور شکنجه و قتل بکنند، آنها خودشان از داعش وارد تر هستند. ذبح بیش از 1400 دانشجوی دانشکده هوانوردی در سپایکر کم جرمی نیست. در عراقی که مردم در پی محاصره شدید زمان صدام، (از سوی آمریکا) آنقدر فقیر و بیچاره بودند که کسی مدرسه نمی رفت و فرهنگ و تاریخ و ادب عراق رو به سوی نابودی رفت، 1400 نفر دیپلمه، ثروت بسیار ارزشمندی است. هرجا حشد شعبی (بسیج مردمی عراق) به داعش می رسید، قبیله ای که قبلا با داعش هم پیمان بود می آید و به غلط کردن می افتد و می گوید من حاضرم اطلاعات بدهم و همکاری کنم! (بسیج، منطقه رو فتح کرده تازه اقا از ترس جان آمده اظهار ندامت میکنه!)

در لبنان هم مناطق سنی نشین که تکفیری ها را پناه داده اند، تا وقتی حزب الله آرام نشسته، آنقدر در رسانه ها هیاهو می کنند و رجز می خوانند که فکر می کنی دیگر حزب الله به شکست نزدیک شده! حالا که ساعت به ساعت یک نقطه در مناطق لبنانی عرسال فتح می شود و تکفیری های النصره مثل موش می گریزند اهل عرسال که تا دیروز خط قرمز تعیین کرده بودند و برای حزب خط و نشان می کشیدند به زنجموره افتاده اند و می گویند ما همیشه با حزب الله بوده ایم و حزب الله از ماست! واقعیت آن است که مردمان عرسال اصلا مردمی با جهت گیری دینی و تکفیری نبودند. آنها از گذشته کمونیست و بعثی و ملی و خلاصه لبنانی هایی ضد اسراییل بودند. برخی از وزرای 14 آذار و برخی از روحانیون تندروی اهل سنت آنقدر در تنور تفرقه و دشمنی دمیدند که گروهی از مردم با آنها همراه شدند. عموم مردم خواهان زندگی عادی هستند و از دست این جماعت تندرو و تکفیری های خارجی که داخل عرسال پناه گرفته اند به ستوه آمده اند.
در فیلم زیر که پیشروی های جرود عرسال را نشان می دهد نکات جالب توجه زیادی هست. اولا معنی جرود را با دیدن این فیلم بهتر متوجه می شوید. دشت و کوهستانهای اطراف شهر را جرد می گویند. دوم اینکه گاهی تصاویر از دوربین کلاهخود گرفته شده و صدای نفس زدن فرمانده دسته را هم می شنوید. سوم اینکه تیراندازی تک تیر و متقطع نشان از دقت تیراندازی و جلوگیری از هدر دادن مهمات دارد. تیراندازی حرفه ای حزب الله یکی از دلایل مهم پیروزی در مقابل تکفیری های زامبی است.
نکته آخر صدای تانک حزب الله است که در اواخر فیلم شنیده می شود.
برای رزمندگان دعا کنید. تک تیراندازهای تکفیری تنها مشکل بزرگ برای رزمندگان هستند که تلفات اصلی توسط آنها به حزب الله وارد شده است.

دریافت
مدت زمان: 2 دقیقه 34 ثانیه

۱ نظر:

ناشناس گفت...

عالي