۱۳۹۴/۰۴/۰۶

هدیه دیجیتال ماه مبارک رمضان

روز به روز اپلیکیشن های بیشتری برای موبایل طراحی و ساخته می شود. برنامه های مختلف اسلامی وجود دارند که کاملا نیاز کاربران را برای قرآن و دعا و سوالات شرعی برآورده می کنند. چند برنامه را به مناسبت ماه مبارک رمضان معرفی می کنم تا مورد استفاده قرار بگیرند.

قرآن مبین (تفسیر برهان)
تا به حال قرآن را با تفسیری خلاصه و ساده خوانده اید؟ دوست عزیزی برنامه تفسیر قرآن مبین برهان را برای من فرستاد و گفت خواندن قرآن به همراه تفسیر آیه، تجربه ای کاملا متفاوت است و انسان تازه متوجه می شود قرآن چیست. بزرگان دین ما هم توصیه می کردند شاگردانشان، لا اقل یکبار تفسیر المیزان را بخوانند. البته تفسیر المیزان بسیار وسیع و دریایی عمیق است.
این برنامه کل سوره های قرآن را به همراه ترجمه و تفسیری کوتاه به شما ارائه می کند.
برای دانلود از کافه بازار کلیک کنید.

حقیبة المومن
کیف مومن، یک برنامه بسیار مفید اسلامی است که شامل قرآن، ادعیه، زیارت ها، دعاهای هر روز، اوقات شرعی، مناسبت های دینی هر روز، قبله نما، رکعت شمار و امکانات دیگر است که توسط شبکه جهانی الکفیل (پایگاه اطلاع رسانی حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام) طراحی و ساخته شده است. ظاهرا اگر گوشی شما فارسی باشد، منوی نرم افزار فارسی خواهد شد. این برنامه را در کافه بازار نیافتم.
لینک دانلود در گوگل پلی
سرور کمکی ایرانی قابل دانلود در ایران

اطفال القرآن
برنامه بسیار زیبایی برای آموزش قرآن به کودکان با مشارکت دو شرکت کامپیوتری علوم اسلامی تولید شده است.
این دو شرکت برنامه هایی برای مسلمانان جهان تولید کرده اند. این برنامه با محیطی شاد و جذاب برای کودکان به چهار روش و بازی، سوره های کوچکی از قرآن را به کودکان می آموزد. بچه های من چند سوره اخلاص، کوثر، ناس را حفظ شده اند. صوت قاری سوره ها بسیار بسیار زیبا و جذاب است و با رعایت کامل تجوید و قواعد و با لهجه عربی توسط احمد طائی فرزند برنامه نویس این اپلیکیشن قرائت شده است.
توصیه می کنم حتما این برنامه را برای کودکانتان دانلود کنید. هم با آن سرگرم می شوند هم قرآن حفظ می کنند.

هیچ نظری موجود نیست: