۱۳۹۴/۰۳/۲۶

اهداف پشت پرده استعمار از قتل عام دروزی های سوریه

رهبران دروزیان لبنان از راست به چپ
ولید جنبلاط - وئام وهاب - طلال ارسلان
ولید جنبلاط فرزند کمال جنبلاط، پس از پدرش رهبر دروزیان لبنان شد. وی آنقدر از سیاست پرت بود که می گویند روز ختم پدرش سوار بر موتور هارلی داویدسون با کت چرمی سیاه درحالیکه دوست دخترش با لباسی قرمز پشتش سوار بود به مجلس آمد. در دنیای سیاست لبنان وی به برف پاک کن یا حزب باد شهرت دارد. به این دلیل که مواضع بسیار متناقضی را یکی پس از دیگری اتخاذ می کند. البته تغییر موضع در لبنان هزینه می برد! یادم هست یکبار ایران موفق به این تغییر موضع شد! اما بعد از چند ماه، موضع جنبلاط دوباره عوض شد. ظاهرا سعودی توانسته بود بیشتر هزینه کند!

هفته پیش بود که رژیم صهیونیستی ادعا کرد، برای امنیت دروزیان سوریه ممکن است وارد عمل شود. همین ادعا را دهه 70 در مورد مسیحیان جنوب لبنان کرده بود که امام موسی صدر در آن هنگام گفت: «ضمان اسرائیل للمسیحیین اشبه بضمان الذئاب» یعنی ضمانت رژیم صهیونیستی به مسیحیان بیشتر شبیه ضمانت گرگ است برای گوسفندان! لذا نیروهای حرکت امل را برای دفاع از محورهای جنوب اعزام کرد و با برنامه ریزی و نظارت شهید چمران پروژه جلوگیری از صهیونیست سازی جنوب را کلید زد. هفته پیش هم ادعای این رژیم در حمایت از دروزیان سوریه چنین نمایشی بود. النصره که بیش از هزار مجروحش در بیمارستان های رژیم صهیونیستی مداوا شده اند و سلاح و اطلاعات از این رژیم دریافت می کند، به شهر دروزی نشین ادلب نزدیک شده بودند. در لبنان وئام وهاب رئیس حزب دروزی حرکت التوحید العربی (جنبش عربی وحدت) که همپیمان مقاومت است در مواضعی عجیب و بی سابقه اظهار داشت برای امنیت خودمان ممکن است با شیطان هم همپیمان شویم. در واقع وی به نوعی تهدید کرده بود که اگر سوریه و مقاومت نتوانند جان دروزی های سوریه را حفظ کنند پیشنهاد رژیم اشغالگر قدس را خواهد پذیرفت. پس از قتل و سربریدن و تجاوز به 40 نفر از دروزیان توسط النصره که شامل شیوخ و پیرمردان و زنان و کودکان بودند، رژیم صهیونیستی اعلام کرد هیچ دخالتی برای جلوگیری از جنایت تروریستها نخواهد کرد! ولید جنبلاط هم در موضعی بسیار عجیب اعلام کرد این اتفاق اصلا چیز مهمی نیست. این گروه انقلابیون معتدل مخالف نظام سوریه، قصد نداشته اند جنایت کنند و گفته اند کار اشتباهی کردیم!
در پی این حادثه شیوخ و بزرگان دروزی در لبنان و سوریه گرد هم آمدند تا برای آینده خود تصمیم بگیرند. آنها به این نتیجه رسیدند که باید بجنگند. وئام وهاب خطاب به سید حسن نصرالله و بشار اسد گفت سلاح از شما و مردان از ما.
لازم به ذکر است حدود 70 درصد از دروزیان، یا عضو حزب جنبلاط هستند یا پشتیبان و موید آن. جنبلاط که رهبر دروزیان لبنان به حساب می آید حزب تقدمی الاشتراکی (حزب سوسیالیست پیشرو) را اداره می کند.
قبل از هر چیز باید دروزی ها را شناخت. آنها در لبنان به نمک نشناسی و فریب و غدر (از پشت خنجر زدن) معروفند. ضرب المثلی لبنانی می گوید: تعشیٰ مع درزی و نِم عند المسیحی. یعنی با درزوی شام بخور اما پیش مسیحی بخواب؛ یعنی شب پیش درزی نباش. در جنگ داخلی لبنان، تنها گروهی که هیچ اسیری دستشان نبود، درزی ها بودند. آنها همه را می کشتند و زنده باقی نمی گذاشتند. در جنگی که پس از 7 ایار سال 2008 (18 اردیبهشت 1387) بین حزب الله و گروهی از دروزیان رخ داد، جمعی از حزب اللهی ها شهید شدند. (در اینجا بخوانید). در آن روزها دروزی ها جوانهای شیعه ای را از خیابانها می ربودند و پس از شکنجه و مثله کردن می کشتند. جوانی روی دستش خالکوبی یا علی و ذوالفقار داشت. گوشت دستش را با چاقو درآوردند و بعد از شکنجه کشتند. اگر دختری از آنها با غیر درزی ازدواج کند او و داماد را می کشند. (شاید دختر را نکشند اما داماد را حتما!) چندی پیش همین اتفاق افتاد. دختری از دروزیان عاشق پسری سنی شده بود که فرار کرده و با هم ازدواج کردند. خانواده دختر، پسر را دعوت کردند که در ظاهر جلسه آشتی تشکیل دهند. با ورود داماد، چند درزی قلچماق او را گرفتند و آنقدر شکنجه کردند و .... او را بریدند تا کشته شد. در لبنان می گویند دروزی "عظمو ازرق" یعنی استخوانش آبی است (به معنای اینکه نامرد و کینه ای است).
در سالهای اشغال لبنان، بیشتر مسئولین نظامی حزب اشتراکی مزدور رژیم صهیونیستی بودند. ابوهیثم یکی از فرماندهان بزرگ این حزب بود که بعدها به جرم مزدوری بازداشت و محکوم شد و پارتی بازی های جنبلاط هم نتوانست نجاتش دهد. دروزیان از گذشته در لبنان با مسیحیان خصوصا مارونی ها درگیری داشتند و قتل عام های زیادی به راه انداختند. روستاهایی را اشغال کردند و مردم مسیحی را راندند. البته مسیحیان هم کم در حق آنها جنایت نکردند. برخی از جنایت های دروزی ها جواب به جنایت های جعجع (فرمانده فالانژها) بود.

اما باید دید نقشه جدید رژیم صهیونیستی چیست؟
احتمالا هدف از حمله النصره (مزدور اسراییل) به دروزیان، مسلح شدن این قوم در لبنان و سوریه است تا با عوض کردن جهت باد، با مقاومت درگیر شوند. هرچقدر گروهک ها و اقلیت های مختلف مسلح شوند و هرکدام برای منافعشان با دیگران بجنگند، امنیت رژیم منحوس بیشتر تامین می شود. از کجا معلوم فردا دروزی ها به حزب الله حمله نکنند؟
از جهت دیگر نقشه استعماری آمریکا و رژیم صهیونیستی، تقسیم سوریه به سه دولت کردی و مسلمان و اقلیت ها (شامل دروزی و مسیحی و علوی) است. فعلا که کردها با قدرت وارد ماجرا شده اند و تل ابیض را آزاد کردند. در عراق هم داعش را عقب راندند. در ترکیه هم درحال فعال شدن هستند. ظاهرا رویای دولت کردی با کمک آمریکا درحال وقوع است. آمریکا النصره را نیروهای معتدل مخالف نظام قلمداد می کند و با حملات هوایی به داعش، به نوعی نیروی هوایی النصره بر ضد نظام و داعش است.  کمک آمریکا به تروریستها در یک کشور و بمباران آنها در کشور دیگر، یا ادعای مبارزه و ارسال کمک به آنها، کاملا نشان دهنده نقشه پلید آنها برای تقسیم و تضعیف منطقه است. ظاهرا نوبت ترکیه و عربستان شده است. به زودی شاهد مشکلات و درگیری ها در این کشورها خواهیم بود.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

با سلام .. نوشته های خوب و مفیدتون برام جالبه