۱۳۹۴/۰۳/۲۰

هجوم شبانه داعش به لبنان

در چند سالی که از حضور حزب الله در جنگ سوریه می گذرد، رویه حزب الله عموما دفاع از اماکن متبرکه و گاه شرکت به عنوان نیروهای خط شکن در قالب ارتش سوریه بوده است. حزب الله و خصوصا روحانیون بلندپایه آن، تلاش داشتند تا جاییکه می شود کمترین درگیری و کشتار پیش بیاید تا هم مسلمان نماهای فریب خورده کمتر کشته شوند و هم به نیروهای حزب الله کمتر صدمه وارد آید. اما جنایت ها و بی دینی های جماعت های خارجی تکفیری کار را به آنجا رساند که تصمیم گرفته شد تا تمرکز روی اجرای عملیات و رسیدن به هدف عملیات و پاکسازی مناطق باشد.
در این راستا عملیاتهای بزرگی مثل قلمون با مشارکت ارتش سوریه به اجرا درآمد. (البته باید گفت اجرای عملیات در واقع به عهده حزب الله است و پس از آن ارتش سوریه در مناطق عملیاتی جاگیر می شود. یعنی حالت سیاهی لشکر، آنهم پس از پایان درگیری!)
هفته پیش شاهد عملیات مقتدرانه و معجزه گونه حزب الله در رشته کوه های قلمون بودیم که مساحتی در حدود 300 کیلومتر مربع را در کمترین فاصله زمانی از لوث تکفیری های النصره پاک کردند.
دیشب طرفهای ساعت چهار صبح، تکفیری های داعش در شمال لبنان و جبهه ای متفاوت، با خیال اینکه حزب الله در قلمون سرگرم است، به طرف روستاهای راس بعلبک حمله کردند. آنها با شمار زیادی از ادوات نظامی سنگین و لودرها برای باز کردن راه، به همراه موتورسوارها و پیاده ها، به نقاط مختلف استراتژیک هجوم بردند.
اما حزب الله آماده بود. در اثر این درگیری ها که تا ساعاتی از صبح ادامه داشت، اقلا 80 تکفیری کشته و زخمی شدند. (آمار رسانه ها- داعش به کشته شدن 50 نفر از افرادش اعتراف کرده است) حزب الله اعلام کرد 14 جسد از تکفیری ها در دست نیروهایش باقی مانده.
امروز سید حسن نصرالله در دومین کنفرانس اجتهاد و نوآوری آیت الله خامنه‌ای (مد ظله) در دقایق آخر اشاره ای به این هجوم کرد و گفت ما و روحانیون حزب الله (که نگران ضوابط شرعی برای مقابله با تکفیری ها هستند)، خوشحالیم که داعش شروع کننده این حمله بود. جنگ با داعش آغاز شده است و مصممیم که این پدیده تکفیری را از میان برداریم. در این راه از هیچ فداکاری و جانفشانی دریغ نخواهیم کرد.
مطمئنا درگیر شدن حزب الله در چهار جبهه شمال لبنان، شرق لبنان، داخل سوریه و داخل عراق، موجب عصبانیت و ترس صهیونیستها است. این قدرت مانور، قدرت اداره میدان نبرد، و قدرت پشتیبانی و امداد، بی شک هراس صهیونیستها را صد چندان کرده است. آنها می دانند وقتی سید حسن نصرالله می گوید ما می توانیم در کنار جبهه های کنونی، جبهه جنوب علیه رژیم صهیونیستی را اداره کنیم، سخنی کاملا واقعی و حساب شده است.

۲ نظر:

ابوالفضل گفت...

سلام برادر
خیلی استفاده می‌کنم از مطلبتون.
وفقکم الله

در ضمن نمی‌دونم عکس‌ها رو از چه منابعی می‌گذارید، که هیچ وقت باز نمی‌شن، ظاهرا سایت‌های منبع تو ایران فیلترن.
رفع کنید مشکل رو.
یا علی

libaniran گفت...

سلام
ممنون از لطفتون. این سایت چون از موتور اداره سایت گوگل استفاده می کند و تصاویرش در سرویس عکس گوگل به نام پیکاسا ذخیره می شود در ایران درست باز نمی شود. لینک داده بودم که هموطنان عزیز از دامنه .info برای باز کردن و مطالعه استفاده کنند.
www.moodkerbes.info