۱۳۹۴/۰۳/۱۲

امام زمان عجل الله فرجه الشریف در لبنان

تعجب نکنید. بله، امام زمان حتما در لبنان هستند. البته بهتر است بگویم، در لبنان هم هستند. قصدم روایت اتفاقات و معجزات دیده شده در جنگ نیست. می خواهم از وجود امام زمان و احترام فوق العاده به ایشان، در قلب های شیعیان لبنان بگویم.
در لبنان هم مردم شب نیمه شعبان، خیابانها را آذین بندی کرده و در فانوس های کاغذی سفید، شمع روشن می کنند. بسیار زیباست خیابانها و کوچه هایی که سرتاسر آن با نور این فانوسها نورافشانی می شود. بچه های پیشاهنگی در خیابان شکلات و آبنبات پخش می کنند و در مساجد و حسینیه ها جشن گرفته می شود.
اما این همه ی ماجرا نیست. اینها ظاهر کار است. علاقه و محبت و احترام به حضرت ولی عصر، آنقدر در شیعیان بالاست که تلاش می کنند شیعه ی منتظر واقعی باشند. به بچه ها از کوچکی احترام به امام زمان را یاد می دهند و هروقت نام آن حضرت برده می شود، به احترام، دست بر سر خود می گذارند. در تصویر زیر بچه های دو ساله مهد کودک را می بینید که برایشان جشن میلاد امام زمان گرفته اند و با خواندن دعای فرج، بچه ها دستشان را روی سرشان نگه می دارند.

نیمه شعبان در لبنان، تعطیل رسمی نیست، اما بیشتر موسسه ها و مدرسه ها و برخی شرکت های شیعه تعطیل می کنند. حزب الله، چهارشنبه را به خاطر ولادت حضرت صاحب الزمان، مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه تعطیل کرد و پنجشنبه را برای ارتحال امام خمینی قدس سره.
شب نیمه شعبان حتما از خدا بخواهید که منجی اش را بفرستد تا دنیا از این وضع فجیع و ظلم و کشتار نجات پیدا کند.
اللهم عجل لولیک الفرج

دعای سلامتی امام زمان را صحیح بخوانیم
دعای فرج که امام رضا سفارش فرمودند
دعای فرج یا دعای سلامتی؟

هیچ نظری موجود نیست: