۱۳۹۴/۰۲/۲۹

پخش شربت شهادت در لبنان

شنبه گذشته قرار بود سید حسن نصرالله صحبت کند. با انتشار خبر پیروزی های پله پله و مرحله ای در منطقه کوهستانی قلمون بین لبنان و سوریه، مردم می گفتند معلوم است سید حسن که قرار است شنبه صحبت کند، می خواهد پیروزی در این جنگ را اعلام کند. بعضی هم به شوخی می گفتند: بله، سید به جوانهای حزب الله گفته تا شنبه بزنید تمومش کنید کار رو!
پیروزی در قلمون از لحاظ نظامی، موفقیت بسیار بزرگی است. مناطق کوهستانی صعب العبور در منطقه ای به وسعت حدودا 300 کیلومتر مربع، با داشتن استحکامات و سنگر و تونل و غارهای طبیعی، به ادعای تروریستها و کری خوانی های قبلیشان، قرار بود مقبره مبارزان حزب الله شود! برای همین هم بود که وقتی در کمال ناباوریِ افسران اطلاعاتی خارجی حامی داعش و تروریستها، حزب الله مناطق وسیعی را به سرعت آزاد و پاکسازی کرد، شبکه های دروغ ساز حامی تروریسم مثل الجزیره و العربیه آمار عجیب و غریبی از تعداد بالای شهدای حزب الله در این درگیری جعل و منتشر کردند.
با این حال وقتی سید حسن نصر الله روز شنبه از این دستاورد غیر قابل باور و معجزه گونه پرده برداشت، حقایق را اعلام کرد. کل عملیات با آن وسعت و با آن سختی، تنها 13 شهید تقدیم کرده بود. 13 نفر از شیعیان علی در ماه مبارک رجب که در روز 13 ام آن مولایشان در کعبه، قبله دلها و جانها متولد شده، در راه دفاع از انسانیت جان خود را تقدیم کردند.

وقتی سید حسن داشت سخنرانی می کرد لیوانی از شربت آبلیمو یا بقول لبنانی ها لیموناضه (لیموناد) بر روی میز داشت که گاه در کمال آرامش جرعه ای می نوشید.
از همان شب مردم درباره لیموناد، مطالب جالبی منتشر کردند:

- لیموناد شربت رسمی حزب الله است!

- می دانید چرا لیموناد مصرف می کنیم؟ چون زرد است! (رنگ پرچم حزب الله)
- الان زمان مصرف قلموناد است (لیموناد به سلامتی پیروزی در قلمون)
- اصلا لیموناد از زمان تاسیس حزب الله توسط ایرانی ها وارد لبنان شد! قبلا در جبهه های ایران با نام شربت شهادت بین مجاهدین پخش می شد.
- حتی تصویری از رهبر انقلاب در زمان جنگ در حال نوشیدن شربت آبلیمو منتشر شد.
دیروز دوشنبه، اولین روز هفته، در مدارس المهدی بچه ها لیموترش لبنانی آب گرفتند و با آن شربت آبلیمو درست کرده و نوشیدند.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

اونی که سید حسن نصر ا... می خورد بیشتر شبیه شربت پرتقال بود!