۱۳۹۴/۰۱/۰۶

هجوم وحشیانه و کور سلطنت وهابیون به مردم یمن

در پی پیروزی های پی در پی انقلابیون یمن، عربستان صهیو وهابی دقیقا بنا بر پیش بینی های سیاستمداران لبنانی، دست به وحشیگری و اقدامات تروریستی زد. ریشه این اقدام، توافق غیر منتظره ایران و آمریکا بود. عربستان برای آنکه ثابت کند هنوز رهبر جهان عرب است در این مدت بسیار با کشورهای هم پیمان خود و حتی با پاکستان بطور فشرده رایزنی کرد و ماه گذشته ریاض چهار راه شلوغی برای سیاستمداران کشورهای مختلف بود.
عربستان که بنا بر شواهد و مدارک، منبع صدور تروریسم به عراق و لبنان و سوریه بوده، هم اکنون با همراه ساختن یک اتحاد عربی (بخوانید نوکران در حال سقوط آمریکا) تلاش دارد تا با مقابله با انقلابیون یمن، از گسترش بهار عربی به کشور خود جلوگیری کند.
عربستان که تحولات یمن را با نگرانی دنبال می کرد و آن را نتیجه دخالت ایران در یمن می نامید باور نمی کند جنبش انصار الله، برخلاف توصیه های ایران، دامنه فعالیت خود را تا این حد گسترش داده باشد. بنا بر گفته یکی از مقامات حزب الله لبنان، ایران در قضیه یمن دخالتی نداشته و ازدیاد فعالیت های انقلابی را صلاح ندانسته است. اما حوثی ها با سرعتی بی نظیر و عجیب، انقلاب را بدون خونریزی پیش بردند. دیروز که به همراه ارتش، شهر عدن را بدون کشتار مخالفان یا تعدی به آنان، تحت سیطره خود در آوردند ثابت کردند یک انقلاب مردمی و پاک درحال پیروزی است.
امروز بامداد جنگنده های عربستان صهیو وهابی مناطق مسکونی در پایتخت یمن را بمباران کردند که بنا به گزارش اورژانس یمن، تا کنون 15 نفر که عمده آنان زنان و کودکان هستند به شهادت رسیدند. برخی تحلیلگران از آمادگی دخالت صدها جنگنده اتحاد صهیو وهابی برای سرکوب انقلاب یمن سخن گفتند و برخی حتی پای ایران و روسیه و چین را وسط کشیدند که برای مداخله و کمک به یمن اقدام نظامی خواهند کرد. تصور می کنم ایران در این مرحله از زندگی سیاسی خود، کمک عمده ای به یمن نخواهد نمود. وقتی حتی مصر آماده ارسال کشتی های جنگی و هواپیما و نیرو به یمن شده، ورود ایران، افتادن به چاهی است که آمریکا سالهاست تلاش می کند به وقوع بپیوندد و ایران را در تقابل با اعراب و اهل سنت نشان دهد.
تا کنون، خبر ورود تانکها و نیروی زمینی اتحاد صهیو وهابی به یمن توسط مقامات یمنی تکذیب شده اما تعداد زیادی چترباز در شهر عدن فرود آمده اند و با کمک پیروان رییس جمهور فراری، فرودگاه این شهر را دوباره به دست گرفتند. دو جنگنده وهابی ها هم در یمن ساقط شد.
در این میان کاخ سفید عنوان کرده است که بطور مستقیم در درگیری ها دخالت نخواهد کرد! هرچند دخالت مستقیم آنها در افغانستان و عراق، تنها به کشتار غیر نظامی ها می انجامید و فایده خاصی نداشته است. به هر حال دخالت امریکا در یمن تنها به نفع حکمرانان وهابی عربستان خواهد بود نه مردم یمن.
در پی تهاجم عربستان به یمن و نقض آشکار قوانین بین المللی، کمیته انقلاب یمن، مردم را به شرکت در راهپیمایی عظیمی برای محکوم کردن تهاجم خلیجی دعوت کرده است.
به دنبال هجوم تروریستی عربستان به یمن، جیره خوار سلاطین وهابی، سعد حریری اظهار داشت تصمیم سلطان سلمان بن عبدالعزیز به دخالت نظامی در یمن تصمیمی شجاعانه و بادرایت است! وی که پس از درگذشت شاه پیشین ظاهرا مورد بی مهری و کم توجهی دربار جدید قرار گرفته و به اندازه لازم برای خوشگذرانی و مفت گذرانی ایشان در عربستان مایه نمی گذارند، تلاش دارد تا با حمایت های کورکورانه از تصمیمات شاه الزایمری عربستان، برای خود ارزش و جایگاهی کسب کند. جالب است شعار ایشان و جریان سیاسی تحت حاکمیت ایشان (المستقبل) در جنگ سوریه، عدم دخالت بود (هرچند پنهانی کمک های فراوانی به تروریستهای ضد نظام سوریه انجام دادند). اما در قضیه یمن قصد دارد با دخالت و تشویق سرکوب انقلاب مردمی، بار دیگر جیره خواری و وابستگی خود به سلطنت وهابیون را نشان دهد. حمایت ایشان و دار و دسته اش از آنچه انقلابیون سوریه می نامیدند، و حمایت از نظام فاسد سابق یمن، واقعا خنده دار و بچه گانه است.
پ.ن: انقلاب سریع الوقوع مردم یمن، خیلی مرا به ظهور یمانی امیدوار کرد. هرچند نمی توان وقایع را تطبیق داد اما به هر حال برای مردم مظلوم یمن دعا کنید. خدا امام زمان را برساند تا از شر وهابی های تروریست خلاص شویم. اللهم عجل لولیک الفرج
 

هیچ نظری موجود نیست: