۱۳۹۳/۱۲/۱۱

فریب صهیونیستها را نخورید

ما راحت فریب می خوریم.
بله، ما، غالبا همه ی ما؛
 مثلا وقتی از سنی بدی بگویند راحت و بدون تحقیق می پذیریم؛
وقتی از فلسطینی بدی بگویند راحت می پذیریم؛
وقتی از عرب بد بگویند راحت می پذیریم؛ تازه بعضی ها که خودشان هم دو تا داستان خیالی می سازند و روی آن می گذارند!

انواع داستانهایی که بطور کاملا اتفاقی درست در زمان درگرفتن جنگ در فلسطین بر ضد فلسطینی ها در می آید و در سایتها و شبکه های اجتماعی پخش می شود، می پذیریم و احتمالا فحش و نفرین و لعنتی هم حواله شان می کنیم.
ملتی از سرزمین خود رانده شده اند. همان هایی که علیرغم قتل عام و جنایات جنگی گروهک های تروریستی مثل ایرگون و هاگانا  در سرزمینهایشان باقی ماندند، همان ها که هر روز به بهانه ای مورد آزار و اذیت و اسارت و کشتار قرار می گیرند، همان ها که باغ هایشان تخریب می شود، درختانشان سوزانده می شود و خانه هایشان درهم کوبیده می شود. (ایرگون و هاگانا  گروهک های آدمکش صهیونیست بودند که هسته های سازمانهای امنیتی رژیم صهیونیستی در دولت اشغالی شدند. جنایات و آدمکشی های آنها صد برابر داعش بود. بطوریکه علیرغم سلطه یهودیان بر فضای رسانه ای و سایبری، و سانسور و تحریف تاریخ، با یک سرچ ساده براحتی می توان به جنایات این گروه ها می توان پی برد)
اگر امام ما و علمای شیعه بر حسب وظیفه دینی و انسانی خود رابطه با قصابان صهیونیست را تحریم کردند و کمک به فلسطینی ها را واجب دانستند، چطور می توانیم درست در هنگامی که یک انسان فریاد مظلومیتش به گوشمان می رسد به بهانه برخی اتهامات، بگذاریم کشته شوند و بگوییم به درک! برخی که کار را فراتر برده و می گویند اینها ناصبی هستند، پس از یهودی هم بدترند! پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله فرمود من سمع منادیا ینادی یا للمسلمین و لم یجبه فلیس بمسلم. یعنی اگر کسی فریاد دادخواهی مظلومی را شنید که از مسلمانان کمک می خواهد و کمکش نکرد مسلمان نیست. پیشتر مطلبی در همین رابطه نوشته بودم که می توانید مطالعه فرمایید. اما بگذارید با فلسطینی ها بیشتر آشنا شویم.
فلسطینی ها همه شان فتح یا حماس نیستند. فلسطینی ها همه شان خالد مشعل نیستند. همه شان در یک جبهه فکری یا سیاسی یا اعتقادی نیستند. برای نمونه، با جبهه مردمی برای آزادی فلسطین آشنا شوید:

 جبهه مردمی برای آزادی فلسطین ( الجبهة الشعبیة لتحریر فلسطین)، سازمان چپ‌گرای سیاسی و نظامی فلسطینی است که در سال ۱۹۶۷ به رهبری جورج حبش با هدف آزادی فلسطین از سیطرهٔ رژیم اشغالگر قدس از طریق مبارزات چریکی بنیان‌گذاری شد.
این گروه پس از حرکت فتح دومین گروه بزرگ در کنفدراسیون احزاب فلسطینی موسوم به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) است و معمولاً مواضع محکمی برای تحقق خواسته‌های ملی فلسطینیان اتخاذ کرده و با خط مشی میانه‌روی فتح مخالف است.
رهبری این سازمان را از ابتدای تأسیس تا سال ۲۰۰۰ جرج حبش بر عهده داشت. پس از استعفای حبش در این سال ابوعلی مصطفی جانشین او شد و پس از شهادت ابوعلی مصطفی (مصطفی الزبری) دبیرکل این سازمان در سال ۲۰۰۱ در حملهٔ موشکی ارتش صهیونیستی، احمد سعدات جانشین او شد.
سعدات در سال ۲۰۰۸ توسط یک دادگاه نظامی صهیونیستی به اتهام رهبری یک «سازمان تروریستی غیرقانونی»، محاکمه و به ۳۰ سال حبس محکوم شد و هم اکنون در زندانی در فلسطین اشغالی به سر می‌برد.
در سال ۱۹۶۸ احمد جبرئیل از بنیان‌گذاران این جبهه به همراه گروه دیگری از اعضا از آن خارج شده و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل را تأسیس کردند (جبهة الشعبیة القیادة العامة). آن‌ها به مبارزهٔ نظامی اولویت می‌دادند و معتقد بوند که سازمان بیش از اندازه پایبند به نظریات مارکسیستی است. این گروه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بشدت با ایران همراستا شدند.
علیرغم اینکه این جبهه، از نظر تعداد و امکانات، در مقابل گروهی مثل فتح کوچک هستند اما از آموزشهای تخصصی و سطح بالایی برخوردارند و در جنگ بسیار سرسخت و بیباک هستند. آنان برعکس برخی گروه های فلسطینی ، نگاه و پیش زمینه مذهبی و عقایدی ندارند. تنها هدفشان آزادی فلسطین است. برای همین بسیار با ایران همراهی می کنند. این گروه در لبنان در جنگ خلده در کنار رزمندگان حرکت امل، جلوی رژیم صهیونیستی ایستاد. همچنین در درگیری های بین حرکت امل و حزب الله در کنار حزب الله می جنگید. امروزه هم در سوریه در کنار ارتش عربی سوریه می جنگد و مناطقی را تحت سیطره خود دارد.
پس دیدیم فلسطینی ها برخلاف اتهاماتی که به آنها زده می شود و آنها را ضد ایران و ضد شیعه می خواند انسانهای شریفی دارند که برای آزادی سرزمینشان می جنگند. همانطور که غلط است یک تهرانی همه شهرستانی ها را با نگاه منفی خاصی ببیند، یا یک شهرستانی همه تهرانی ها را با صفت های نامناسبی همراه کند، نمی توان همه فلسطینی ها را با یک چشم دید. درحالیکه اکثر ایرانی ها یک فلسطینی را هم از نزدیک ندیده اند، نباید یاوه های دشمن صهیونیستی در مورد آنها را بدون تحقیق و بررسی تکرار کنند و بپذیرند.
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ ﴿حجرات ٦﴾
اى کسانى که ایمان آورده‌اید، اگر فاسقى برایتان خبرى آورد، نیک وارسى کنید، مبادا به نادانى گروهى را آسیب برسانید و [بعد،] از آنچه کرده‌اید پشیمان شوید.

هیچ نظری موجود نیست: