۱۳۹۳/۱۰/۲۸

شهادت جمعی از سرداران مقاومت

امروز حوالی ساعت سه و نیم بعد از ظهر بود که در بین خبرهایی که از سوریه می فرستند نوشته بود یک هلیکوپتر اسراییلی دو موشک به هدفی در دهکده «مزرعة الأمل» در قنیطره (در جنوب سوریه) شلیک کرده است. همزمان دو هواپیمای شناسایی اسراییل هم در منطقه در حال گشت زنی بوده اند.
حزب الله حدود ساعت شش و نیم بعد از ظهر از شهادت تعدادی از مجاهدان حزب الله در این حمله خبر داد و عنوان داشت در آینده اسامی این شهدا را اعلام خواهد کرد. شبکه های اجتماعی به سرعت اخبار و شایعات مختلفی منتشر کردند. طبق این اخبار، یک پایگاه مقاومت در دهکده مزرعه الامل مورد هجوم موشکی یک هلیکوپتر اسراییلی قرار گرفت. این پایگاه دو ماه پیش از منطقه نبع الصخر به این منطقه منتقل شده بود، چون مقاومت با خبر شده بود که دشمن آنرا کشف کرده است. جزئیات اخبار اشاره دارد که دشمن اسراییلی پس از دریافت اطلاعاتی که نشان دهنده حضور تعدادی از فرماندهان مقاومت و برخی کارشناسان نظامی ایرانی و سوری در این پایگاه بود طی دو حمله به آن نه تنها به مرزهای سوریه تجاوز کرد بکه با شهادت جمعی از مردان محور مقاومت، بار دیگر وحشیگری و دشمنی خود با انسانیت را به تصویر کشید. 
بر اثر این حمله جهاد مغنیه فرزند شهید حاج عماد مغنیه و تعدادی از نیروهای حزب الله و یک فرمانده سپاه پاسداران به شهادت رسیدند. حتی در برخی از اخبار غیر رسمی از شهادت سمیر قنطار در این حمله خبر دادند. شبکه های اسراییلی فاش کردند که هدف این حمله ابو علی الطبطبائی یکی از فرماندهان بزرگ حزب الله بوده که مسئولیت حمله آینده به اسراییل را بر عهده دارد. ظاهرا این فرد علیرغم مجروحیت، زنده مانده است.
در همین رابطه شبکه دو اسرایل خبر داد وزیر دفاع رژیم صهیونیستی موشه یعالون از هرگونه اظهار نظر خودداری کرده و گفته است اگر حزب الله ادعا دارد نیروهایش در آنجا کشته شده اند باید توضیح دهد در سوریه چه می کرده است!
از سوی دیگر ارتش اسراییل اعلام کرد نیروهای این ارتش در شمال فلسطین اشغالی به حالت آماده باش درآمده اند و اقدام به انتشار نیروهای اضافی در این مناطق کرده است. از طرف دیگر شهرک نشینان شمالی در حالت ترس و وحشت به سر می برند و طبق اطلاعات واصله مدام در حال پیگیری از مسئولین هستند و آماده انتقال به پناهگاه ها شده اند. مقامات رژیم صهیونیستی به شهرک نشینان شمالی هشدار داده اند از شهرک های خود خارج نشوند.
همچنین خبرگزاری اناتول ترکیه از انتشار وسیع نیروهای حزب الله در جنوب لبنان خبر داد. شبکه یک اسراییل هم اعلام کرد حزب الله این عملیات را بدون جواب نخواهد گذاشت هرچند در خاک سوریه اتفاق افتاده است. در همین دقایق که مشغول نوشتن هستم، ارتش اشغالگر، اقدام به پرتاب منور بر فراز مزارع اشغال شده شبعا کرده است و پروازهای شناسایی خود بر فراز لبنان را شدت بخشیده است.
این حادثه بنا بر اذعان دشمن صهیونیستی در نوع خود بی نظیر است. ژنرال یوءاف جالنیط در مصاحبه با شبکه دو اسراییل اعلام کرد زمان این عملیات در سوریه اتفاقی نیست و با نزدیک شدن انتخابات اسراییل رابطه دارد. 
این اتفاق سوال هایی در پی دارد. دشمن چگونه از محل جدید پایگاه و حضور این تعداد کارشناسان مقاومت خبردار شده است؟
چرا ارتش سوریه هیچ هشداری در مورد وجود هواپیماهای شناسایی و هلیکوپتر (ها) نداد؟
چرا اسراییل درست پس از سخنرانی سید حسن نصرالله و ادعای او در مورد پاسخ گویی به تجاوزات اسراییل دست به چنین عملیاتی زد؟ آیا اسراییل خود را سوار بر موج ضد تروریسم احساس کرده و می خواهد ائتلافی بین المللی بر ضد حزب الله به راه بیاندازد؟
از آنجا که هم اسراییل هم نیروهای حزب الله، منتظر پاسخگویی هستند، آیا حزب الله از خاک لبنان یا سوریه عملیاتی بر ضد دشمن (که آماده دریافت و ضد حمله است) انجام خواهد داد؟ یا حزب الله ترجیح می دهد مانند پاسخ ترور شهید عماد مغنیه، پاسخ را به آینده موکول کند تا ترس و وحشت از اسراییلی ها دور نشود و هزینه تامین امنیتشان بالاتر برود؟
خداوند ارواح این شهدا را غریق رحمت خود سازد. مادر جهاد مغنیه، همسر حاج عماد ساعاتی پیش در کمال آرامش و عظمت روح، به پیامهای افراد پاسخ می داد. گویی اتفاقی نیفتاده است. روحیه زینبی این خانم تحسین برانگیز است. یکی از علمای بزرگ لبنان که ساعاتی پیش با ایشان تماس گرفته بود تا به ایشان تبریک و تسلیت بگوید با این پاسخ مواجه شد: دعا کنید تا (صبر من از روی) نفاق نباشد و دعا کنید پسرم در راه مقاومت کوتاهی نکرده باشد. 

بعدا نوشت: طبق نظر دوستان لبنانی، سوریه نمی توانسته نقش بازدارنده ای داشته باشد. چون اصلا از حرکت و مسیر این کاروان مطلع نبوده است. 

اسامی شهدای حزب الله در حمله هوایی رژیم اشغالگر و جنایتکار به خاک سوریه:
1- شهید فرمانده محمد عیسی فرزند احمد متولد 1972م - عربصالیم  - دارای چهار فرزند
2- شهید مجاهد جهاد مغنیه فرزند عماد متولد 1989م - طیردبا - مجرد
3- شهید مجاهد عباس حجازی فرزند ابراهیم متولد 1979م - کفرفیلا - دارای 4 فرزند
4- شهید مجاهد محمد علی ابوالحسن فرزند حسن متولد 1985م - عین قانا - مجرد
5- شهید مجاهد  غازی ضاوی فرزند دانیال متولد 1988م - خیام - دارای یک فرزند
6- شهید مجاهد علی ابراهیم فرزند حسن متولد 1993م - یحمر شقیف - مجرد
برای علو درجات شهدا فاتحه ای هدیه کنید.
ضمنا سردار محمد علی الله دادی از فرماندهان سپاه هم در این حمله به شهادت رسیده است.

۲ نظر:

ناشناس گفت...

دوست خوب کاش مثل شما اونجا بودم. از شدت ناراحتی الان که سه و نیم شبه خوابم نمیبره. به همین راحتی!! سردار ایرانی! نیروهای عزیز حزب الله. اون هم توسط یه رژیم لوس ننر! که فقط به حمایت امریکا پشتش گرمه و هر غلطی میخواد میکنه. اون هم در این شرایط سخت مقاومت و ایران و حزب الله و سوریه که داریم با همه جبهه تکفیر و نفاق و کفر میجنگیم. این همه تنهایی و مظلومیت. آخه حزب الله چرا مواظب نبود. اون که این سگ هار را از همه بهتر میشناسه. اون که خائن های عرب را به خصوص خوب میشناسه. تو این وضعیت که شاید عقلانی نباشه هم پاسخی داده باشه غصه و بغض که آدم را دیوونه میکنه....

ناشناس گفت...

ضمنا سردار ایرانی هم کشته شد همین !!!!!!