۱۳۹۳/۰۹/۰۴

هل من ناصر ینصرنی؟

از محاصره دو دهکده نبل و زهرا در شمال حلب بیش از سه سال است می گذرد. این دو دهکده با جمعیت 60 هزار نفر، در حدود بیست کیلومتری شمال حلب (از نزدیک ترین نقاط سوریه به مرز ترکیه یعنی پشتیبان تروریستها) قرار دارد. تعداد ساکنان این شهر با فرار اقوام و بستگان آنها از حلب به شکل زیادی افزایش داشته. از آنجا که موقعیت این دو شهر در میان مناطق تحت اشغال تروریستها و نزدیک به مرزهای ترکیه است، رسیدن به آن تا کنون میسر نشده است.
از چند روز پیش گروه های تروریتی با موشک و خمپاره و تانک بدون هدف شهر را زیر آتش گرفته اند. مردمان شهر در شبکه های اجتماعی پیامهای مختلفی را منتشر کردند بلکه غیرتمندانی در شیعه باشند و به کمک آنها بشتابند. ترجمه یکی از این پیامها:
سلام بر شما
ای برادران ایمانی، ما اهالی دو شهر محاصره شده نبل و زهرا هستیم.
ما نیروی حیدری هستیم که شکست نمی خورد  -  لبیک یا زینب
شهر ما نبل و زهراء در شمال ریف حلب (دهکده های دورافتاده حلب) برای سومین روز متوالی در معرض هجوم گروه های تروریست قرار گرفته که تلاش می کنند وارد شهر شده و دست به کشتار و قتل عام شیعیان اهل بیت علیهم السلام بزنند.
و متاسفانه رسانه ها در مورد آنچه در جریان است در خاموشی به سر می برند حتی رسانه های دوست و شبکه های اجتماعی آن طور که باید به وظیفه خود عمل نمی کنند. از تمامی غیرت داران شیعه اهل بیت علیهم السلام در تمام دنیا اعم از عراق و لبنان و ایران و خلیج فارس می خواهیم تا برای حمایت این دو شهر مظلوم فریاد برآورند و ندای مظلومیت ما را قبل از آنکه آنچه نباید رخ دهد اتفاق بیفتد، به گوش جامعه بین المللی برسانند. لازم به ذکر است جوانان این دو شهر رهروان راه امامشان حسین علیه السلام بوده و باشکوه ترین حماسه ها را در راه دفاع از سرزمین و ناموسشان به یادگار گذاشته اند و درسی به دشمن داده اند که فراموش نخواهد کرد و شعار آنان هیهات منا الذله است.
همینطور از مومنان می خواهیم ما را از دعا فراموش نکنند که دعا سلاح مومن است.
والسلام
سید محی الدین
شهر نبل

السلام عليكم
ايها الاخوة المؤمنون نحن أهالي
بلدتي نــــبـــل والـــزهــراء المحاصرتين

◆نَـحنُ قُـوَة حَـيّـدَرِيةَ حُـسَيـنِةَ لَن تَـنـهَار◆ ◇◆◇لَــبَــيّــكــي يَــازَيـــنـب◇◆◇

تتعرض مدينتا نبل والزهرء في ريف حلب الشمالي لهجوم العصابات المسلحة لليوم الثالث على التوالي محاولين دخول المدينتين وارتكاب مجازر بحق شيعة اهل البيت ع
وللاسف هناك تعتيم اعلامي عما يجري وحتى وسائل الاعلام الموالية ووسائل التواصل الاجتماعي لم تقم بدورها كما يجب
نرجوا من كافة الغيارى على شيعة اهل البيت ع في كل مكان في العراق في لبنان في ايران في الخليج رفع اصواتهم عاليا ومناصرة هاتين المدينتين المظلومتين وايصال مظلوميتهم للمجتمع الدولي قبل ان يقع ما لا يحمد عقباه علما ان شباب المدينتين السائرين على نهج امامهم الحسين ع سطروا اروع ملاحم البطولة والاستبسال في الدفاع عن ارضهم وعرضهم ولقنوا العدو دروسا لن ينساها وشعارهم هيهات منا الذلة
كما نرجو من كافة المؤمنين ان لا يبخلوا علينا بالدعاء فهو سلاح المؤمن والسلام
السيد محيي الدين
نبل

هیچ نظری موجود نیست: