۱۳۹۳/۰۸/۲۳

چرا نتوانستند سید حسن نصرالله را ترور کنند

چند روز پیش خبری توسط برخی خبرگزاریهای خارجی منتشر شد مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قصد داشته در عاشورا سید حسن نصرالله را ترور کند. امروز هم در رسانه های ایرانی این خبر ترجمه و منتشر شده است. با هم مروری داشته باشیم و ببینیم این رژیم اصولا در این شرایط امکان انجام چنین جنایتی را دارد یا نه.
پس از ترور شهید سید عباس موسوی دبیرکل حزب الله، توسط جنایتکاران صهیونیست، همیشه امکان ترور برای رهبر بعدی هم قابل پیش بینی بود. خصوصا بعد از پیروزی های پی در پی حزب الله و شکست های پیاپی و ذلت بار صهیونیست ها، این امر با اقرار خودشان از شک به یقین تبدیل شد. آنها اگر لحظه ای امکان نابود کردن شخصی را در لبنان داشته باشند، کوتاهی و تعلل نخواهند کرد. 
بزرگترین اقدام رژیم اشغالگر قدس برای ترور رهبران مقاومت
در سال 2006 در پی عملیات موفقی که حزب الله لبنان انجام داد، نقشه و توطئه رژیم صهیونیستی برای حمله به لبنان و نابودی مقاومت و رهبران آن با شکست روبرو شد. به اقرار خود صهیونیستها، آنها از قبل قصد داشتند سه ماه بعد، زمانی که همه لبنانی ها به خاطر مدرسه بچه هایشان از دهکده و ییلاق به شهر بر می گردند و در منازلشان حضور دارند، به لبنان حمله کرده و اهدافی را که به دقت توسط جاسوسان خود به دست آورده بودند نابود کنند. منزل سید حسن و دیگر رهبران مقاومت، از جمله این بانک اهداف بود. با شکست این اقدام تروریستی، بارها تلاش های مختلفی کردند که به شکر خدا به نتیجه نرسیده است و ما از خیلی از آنها هم بی خبریم.
سید حسن نصرالله که پیش از جنگ 33 روزه به راحتی در میان مردم حرکت می کرد و در مراسم ها به صورت عادی و زنده صحبت می کرد، مجبور شد به خاطر اصرار صهیونستها در نابودی اش، اقدامات امنیتی خاصی را دنبال کند.
اما چرا دشمن آدمکش صهیونیستی هنوز نتوانسته به هدف خود برسد؟
نکته اول لطف خدا و اراده او برای در امان ماندن سید حسن است.
نکته دیگر این است که مردان مخلص و مجاهدی در لبنان هستند که دعوت خدا را لبیک گفته و در راه او شبانه روز به حفاظت و مجاهدت مشغولند. ضمنا بسیاری از فرماندهان و نیروهای امنیتی رده های بالا با یکدیگر فامیل هستند و امکان نفوذ بین آنها تقریبا غیر ممکن است.
آخرین نکته ای که من خبر دارم این است که وقتی سید حسن بخواهد زنده در مراسمی حضور پیدا کند، گذشته از آنکه یگان حفاظتش به رصد کردن فعالیت های دشمن مشغول می شود، یگانهای عملیاتی و موشکی خاصی، آماده درگیری و دفاع می شوند. حتی گاهی سابقه داشته که مستقیما به دشمن اخطار داده اند در صورت هر اقدامی، نیروگاه اتمی به شدت و دقت هدف قرار خواهد گرفت.
خبر روزنامه هلندی دی تلگراف بشدت خنده دار است. خصوصا آنجا که گفته کلاه خودهای نیروهای حزب الله به رادارهای روسی مستقر در جبل الشیخ متصل است! تصور کنید برای اتصال به رادارهای روسی چه دیش بزرگی نیاز است روی کلاهشان نصب شود! اصولا قبل از آنکه حزب الله بخواهد اطلاعات راداری از پرواز پرنده های دشمن توسط روسیه یا سوریه دریافت کند، نیروهای خودش اطلاعات را پیشاپیش درآورده اند! فوق فوقش از نتایج رادار ارتش لبنان استفاده می کند که هر روز گزارش تجاوزات دشمن صهیونیستی را ثبت و اعلام می کند. 
خوب است بدانید گاهی از اوقات وقتی فرماندهان بلندپایه ارتش دشمن به صورت غیرمترقبه و اعلام نشده از پایگاه های مرزی بازدید می کنند و فرماندهان و افسران خودشان از این بازدید خبری ندارند، حزب الله خبر دارد که چنین برنامه ای در کدام نقطه اجرا خواهد شد.
از سوی دیگر در این مرحله زمانی بعید به نظر می رسد که دشمن دست به چنین اقدامی بزند. خصوصا پس از اقرار اخیر فرماندهان دشمن به اینکه باید تهدید حزب الله درباره نفوذ به شهرهای مرزی را به شدت جدی گرفت. آنها با مشاهده قدرت نظامی فزاینده حزب الله که در سوریه به نمایش گذاشته شد، به شدت دچار وحشت شده اند و کاملا قبول دارند که جنگ بعدی نه تنها بازنده خواهند بود، بلکه دیگر پایانش به دست آنها نخواهد بود. وشاید، به دست خودشان پایان غم انگیزی برای خود رقم بزنند.
موضوع دیگری که باعث می شود این نظریه زیر سوال برود، این است که اگر اسراییل غلطی بکند و اقدام ناشایستی انجام دهد که موجب شود جرقه درگیری جدیدی در منطقه روشن شود، در واقع گروه های تروریستی در سوریه و عراق را منفعل و ساکت خواهد کرد. چرا که اولا پشتیبانی اطلاعاتی و عملیاتی اش از آنها کمرنگ خواهد شد و دوم اینکه اعراب و مسلمانان دنیا، پشت حزب الله خواهند ایستاد و او را تشویق خواهند کرد. نه مانند امروز که آنرا برای حضور در سوریه شماتت می کنند. ضمن اینکه کمک آمریکا به تروریستها به دو دلیل متوقف می شود: یکی مشغول شدن به پشتیبانی رژیم اشغالگر قدس، دیگر اینکه به دلیل ترس از رسیدن اسلحه ها به دست حزب الله و نیروهای احتمالی که از سوریه و جولان به فلسطین هجوم می برند، دیگر به هیچ کسی کمک نخواهد فرستاد.

هیچ نظری موجود نیست: