۱۳۹۳/۰۸/۱۴

عاشورایی که گذشت

تقریبا از سه ماه پیش کلیپ نوحه زیبایی از مداح بحرینی، حسین اکرف در نظر گرفته بودم و کار ترجمه آن را انجام داده بودم که برای محرم با زیرنویس فارسی تقدیم دوستان عزیز کنم؛ اما گرفتاری ها و مصیبت های پیاپی، این توفیق را از من سلب کرد. سه روز علی اصغر (پسر یکساله ام) در بیمارستان بستری شد و شبها که روضه می رفتم کمی بهتر از همیشه با امام حسین و علی اصغرش احساس نزدیکی می کردم. سه روز هم خودم سینوزیت شدیدی پیدا کردم که تا به حال سابقه نداشت و اصلا نتوانستم دسته راهپیمایی روز عاشورا در ضاحیه را شرکت کنم و خلاصه ذره ای حال امام سجاد علیه السلام را هم درک کردم! 
این روزها حرفهای گفتنی زیاد بود و عکسهای دیدنی هم بیشمار. حیف که نمی شد عکس گرفت!
حزب الله مثل همیشه منظم و دقیق و با برنامه، توانست برنامه های عزاداری را انجام دهد و هیچ مشکل و خطری هم برای مردم پیش نیامد. واقعا زحمت کشیدند و تعداد زیادی از جوانها شب را پاسداری دادند و مسیر راهپیمایی را پاکسازی و امن کردند. روز راهپیمایی هوا بارانی و سرد بود اما جمعیت واقعا چشمگیر و پرابهت بود. از غیرت لبنانی ها خوشم می آید، همیشه پای کار هستند. حتی دسته عزاداری شان با وجود تمام خطرات و تمام سختی ها با شور و نشاط و حضور عجیبی همراه است. در دفاع از اهل بیت کم نگذاشته اند. چه در سوریه چه در عراق و بقول سید حسن هرجا که لازم باشد. 
یک حجتیه ای در ایران به من گفت لبنانی ها ولایتشان ضعیف است! آنقدر حرصم درآمد! می خواستم بگویم نه ولایت شما خوب است که در حد سینه زنی در زمان صلح و آرامش و در سایه امنیت جمهوری اسلامی هستید. اگر نظام مخالف مراسم مذهبی بود یا خطری متوجه انسان می شد گوشه خانه تان می نشستید و امام زمان را به کمک می خواندید.
کاش صحبتهای این چند شب سید حسن نصرالله در مورد امام زمان و شرایط عصر ظهور ترجمه شود. بسیار عالی بود.
برای دوستانی که فیلم و عکس از مراسم عزاداری لبنانی ها درخواست کرده بودند چون خودم نمی توانم فیلم و عکس بگیرم، از سایت خبری العهد قسمت عاشورا می توانند مطالب مختلف را مشاهده کنند.   

۲ نظر:

حسین گفت...

سلام آقای moodkerbes ، یک روزی در ایران هم جنگ بود و همین مردم هم در زمان جنگ عزاداری میکردند ،محرم امسال در ایران نبودید یا حتماً از طریق شبکه جام جم ندیدید که مردم شمال زیر بارش باران و یا مردم اردبیل زیر بارش شدید برف چطور پرشور عزاداری میکردند و در شهرهای دیگر . در ضمن نگید ( از غیرت لبنانی ها خوشم می آید همیشه پای کار هستند ) بگید شیعیان لبنان ، چون بعید میدانم سنی ها اینطور باشند در صورتی که درایران سنی ها ( ترکمنها، کردها و ... ) هم در عزاداریها وهم در راهپیمایی ها ( 22 بهمن و ...) شرکت می کنند ، همچنین گفتید لبنانیها در دفاع از اهل بیت در سوریه و در عراق کم نگذاشتند ، باید بگویم اگر منظورتان حزب الله است حزب الله فقط لبنانی ها نیستند ایرانیها و عراقیها هم هستند. با سپاس

mood kerbes گفت...

برادر عزیز. قبول کن که غیرت شیعی بچه شیعه های لبنان خیلی خیلی بیشتر از ماست. کدوم ما زن و بچه شو ول کرده بره سوریه و عراق؟ سپاهی ها رو نگو. چون حق ماموریت چند هزار دلاری هم می گیرند. کی رفته؟ خودش رفته باشه بجنگه؟
حزب الله لبنان فقط شیعیان لبنانی است. نه عراقی داره نه ایرانی.