۱۳۹۳/۰۵/۰۳

فردا به جنگ ناصبی های واقعی خواهیم رفت

پیش نوشت: مطبی راجع به فلسطینی ها نوشته بودم که در اواخر مطلب به علت هنگ کردن سیستم از دست رفت. تا الان هم فرصت نوشتن پیدا نکرده بودم. این مطلب را تقدیم می کنم به تمام آزاد اندیشان و آزادگان و عقلا و همچنین مردم مظلوم فلسطین.

آیا ما مسلمانیم؟ آیا ما پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم را رسول الهی می دانیم؟ یا او را یک شخصیت عادی تصور می کنیم؟ آیا ما سخن او را همانطور که قرآن می فرماید وحی می دانیم و به آن یقین داریم؟

وَمَا يَنطِقُ عَنِ الْهَوَىٰ ﴿٣ إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْيٌ يُوحَىٰ ﴿٤ نجم﴾ : او از روی دلش حرف نمی زند بلکه سخنش وحی است که به او وحی می شود.
آیا قبول داریم که حلال محمد تا روز قیامت حلال و حرامش حرام خواهد بود؟ (1)
اگر پیامبر فرمود کسی که به داد مظلوم نرسد مسلمان نیست (2) آیا می توان این حکم را با حدیثی یا ضرب المثلی یا شبهه و اتهامی نادیده گرفت؟
سالهای پیش و حتی از اوایل انقلاب، شبهه ای صهیونیستی در میان ایرانیان پخش شد که فلسطینیان را ناصبی می خواند. این شبهه توسط افراد مزدور دشمن و سرشاخه ها به مردم ساده لوح منتقل شد و عده ای را فریب داد. همان موقع شهید مطهری جواب این شبهه را داد. وی در کتاب آشنایی با قرآن جلد چهارم در پاورقی صفحه 32 نوشته است:
يك كسی می‏آيد می‏گويد اين‏ فلسطينيها ناصبی هستند. آن يكی می‏گويد، اين به آن می‏گويد، او هم يك‏ جای ديگر تكرار می‏كند، و همين طور. اگر ناصبی باشند كافرند و در درجه‏ يهوديها قرار می‏گيرند. هيچ فكر نمی‏كنند كه اين، حرفی است كه يهوديها جعل كرده ‏اند. در هر جايی يك حرف جعل می‏كنند برای اينكه احساس همدردی‏ نسبت به فلسطينيها را از بين ببرند. می‏دانند مردم ايران شيعه ‏اند و شيعه‏ دوستدار علی و معتقد است هر كس دشمن علی باشد كافر است، برای اينكه‏ احساس همدردی را از بين ببرند، اين مطلب را جعل می‏كنند. در صورتی كه‏ ما يكی از سالهايی كه مكه رفته بوديم، فلسطينيها را زياد می‏ديديم، يكی‏ از آنها آمد به من گفت: فلان مسأله از مسائل حج حكمش چيست؟ بعد گفت‏ من شيعه هستم، اين رفقايم سنی‏ اند. معلوم شد داخل اينها شيعه هم وجود دارد. بعد خودشان می‏گفتند بين ما شيعه و سنی هست. شيعه هم زياد داريم‏ همين ليلا خالد معروف شيعه است. در چندين نطق و سخنرانی خودش‏ در مصر گفته من شيعه‏ ام . ولی دشمن يهودی يك عده مزدوری را كه دارد، مأمور می‏كند و می‏گويد: شما پخش كنيد كه اينها ناصبی‏ اند. قرآن دستور داده در اين موارد اگر چنين نسبتهايی نسبت به افرادی كه جزو شما هستند و مثل شما شهادتين می‏گويند، شنيديد وظيفه ‏تان چيست(3) .
وجود مساجدی به اسم حضرت علی یا امام حسین علیهما السلام در فلسطین این ادعای صهیونیستی را نقش بر آب می کند.
از طرف دیگر این عده سعی کرده اند با برانگیختن احساسات ایرانی و ضد عربی، و با ذکر این مطلب که یک فلسطینی در بیمارستانی در ایران گفته خون ایرانی به من نزنید، به این شبهه بیشتر دامن بزنند. فرض کنیم یک نفر چنین حرفی هم زده باشد (که نزده)، آیا باید با کل آن ملت رفتار غیر انسانی داشت؟ پس فرهنگ و اخلاق و بزرگی ایرانی کجا رفته؟ آیا اعراب دیگری مثل شیعیان عراق که بسیاری از آنها به شکل تاریخی از ایرانی ها متنفر بوده اند یا بدشان می آمده هم ناصبی هستند و باید از کمک به آنها خودداری کرد؟
جدیدا دو حدیث از امام باقر و امام صادق علیهما السلام در فضای مجازی منتشر کردند بدین مضمون که اصلا کسی که به ما فحش بدهد ناصبی نیست چون سنی ها اصلا به ما فحش نمی دهند، بلکه هرکس با شما شیعیان دشمنی کند ناصبی است!
اگر منبع و سند حدیث هم درست باشد، آیا یک مسلمانِ فریب خورده، دشمن ماست یا اسراییل که بزرگترین دشمن تاریخی مسلمانان بوده و قرآن صراحتا به آن اشاره دارد؟ (4)
آیا دشمن ما شیعیان، مشتی القاعده و داعشی هستند که مهره های آمریکا و اسرائیل هستند یا خود آمریکا و اسراییل؟
چرا چنین افرادی که دائما برای جلوگیری از کمک به فلسطینیان تلاش می کنند، خودشان هیچ ابایی از رفتن به آمریکا و تعهد به پایبندی به قوانین آن و امنیت ملی آن ندارند؟ تعهد و بیعت با کفار و مشرکانی که دشمنان قسم خورده مسلمانان هستند چه معنایی دارد؟ اینها با چه رویی در چشم رسول خدا و امام زمان خواهند نگریست؟
تصویر دیگری که در مورد فلسطینی ها منتشر شد و تلاش شد تا آنها را داعشی جلوه دهد، اصلا معلوم نیست مال فلسطین باشد و تصویری قدیمی است. فرض کنیم داعش در فلسطین هم باشد، آیا کل فلسطین با آن تعداد آدم، داعشی هستند؟ آیا این یک بی انصافی بزرگ و تهمتی تاریخی و غیر اخلاقی و غیر اسلامی به آنان نیست؟
جالب است بدانید در فلسطین شیعیان وجود دارند و اکثریت قاطع اهل سنت آن هم شافعی هستند. می دانید شافعی ها نزدیک به شیعه هستند. حتی رهبر آنان ابوعبدالله محمد ابن ادریس شافعی خودش اهل غزه بوده است. با نزدیک شدن گروه های فلسطینی به ایران و حزب الله بسیاری از آنها به مذهب شیعه علاقمند شدند و برخی از آنها هم شیعه شدند. مثل دکتر شهید فتحی شقاقی و شهید محمود شحادة که از رهبران جنبش جهاد اسلامی بودند. طبق آماری بیش از 70 هزار شیعه هم اکنون در فلسطین اشغالی وجود دارند. (5)
رهبر معظم انقلاب هم در سال 88 در دیدار با روحانیون و طلاب اهل سنت و اهل تشیع کردستان به همین مساله پرداختند:

یک وقت دیدیم که ویروسی دارد تکثیر مثل میکند؛ دائم میروند پیش بعضی از بزرگان، بعضی از علماء، بعضی از محترمین، که آقا! شما دارید به کی‌ کمک میکنید؛ اهل غزه ناصبی‌اند! ناصبی یعنی دشمن اهل‌بیت. یک عده هم باور کردند! دیدیم پیغام و پسغام که آقا، میگویند اینها ناصبی‌اند. گفتیم پناه بر خدا، لعنت خدا بر شیطان رجیمِ خبیث. در غزه مسجد الامام امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابی‌طالب هست، مسجد الامام الحسین هست، چطور اینها ناصبی‌اند؟! بله، سنی‌اند؛ اما ناصبی؟! (6)

 در پایان باید اعتراف کنم بنده با بیش از چهار سال حضور در لبنان و ارتباط تنگاتنگ و ریشه دار با لبنانی ها هنوز ادعا نمی کنم که آنها را به درستی می شناسم و قبلا هم گفته ام نوشته های من حاصل مشاهدات و تجربیات شخصی من در لبنان است. اما برایم سوال است چگونه افرادی که نه تنها فلسطین نرفته اند، نه تنها با فلسطینی ها نشست و برخواست نداشته اند، نه تنها خیلی از آنها عربی هم بلد نیستند، با شنیدن یک خبر غیر موثق به راحتی فریب دشمن را می خورند و بساط مسلمان کشی را با دمیدن در تنور تفرقه گرم تر می کنند؟
مواظب باشیم با ساده لوحی و بدون اطلاعات مستند، در مورد یک ملت ناشناخته و نادیده قضاوت نکنیم و باعث بدبختی خود در آن دنیا نشویم. کسی که از کشتار فلسطینی های بی دفاع خوشحال باشد یا اقلا بی تفاوت باشد، یا ملعون خواهد بود و شریک خون آنها، یا مسئول و مورد مواخذه الهی قرار خواهد گرفت.
فردا در روز قدس به احترام مظلومیت انسانها به راهپیمایی می رویم. 


1- مرحوم كليني با ذكر سند از زراره نقل مي‏كند كه گفت: از امام صادق ‏عليه السلام از حلال و حرام سؤال كردم، آن حضرت فرمودند:
"... حَلالُ مُحمدٍ حلالٌ ابداً الي يوم القيامة و حرامه حرامٌ ابداً الي يوم القيامة، لا يكون غيره و لا يجي‏ء غيره" [علامه مجلسي، بحارالانوار، ج 2، ص 260، باب 31، ح 17.]
"حلال محمد هميشه تا روز قيامت حلال است و حرام او هميشه تا قيامت حرام است، غير آن نخواهد بود و غير او نخواهد آمد."
2- من سمع منادیا ینادی یا للمسلمین و لم یجبه فلیس بمسلم. مستند الشيعة از محقق أحمد بن محمد مهدي النراقي جلد : 15  صفحة: 25
3- يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ ﴿٦ حجرات﴾
ای اهل ایمان! اگر فاسقی خبری برایتان آورد، خبرش را بررسی و تحقیق کنید تا مبادا از روی ناآگاهی، گروهی را آسیب و گزند رسانید و بر کرده خود پشیمان شوید.

4- لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَ‌كُوا ۖ وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَ‌بَهُم مَّوَدَّةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَ‌ىٰ ۚ ذَٰلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُ‌هْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُ‌ونَ ﴿٨٢ مائده﴾
یقیناً سرسخت ترین مردم را در کینه و دشمنی نسبت به مؤمنان، یهودیان و مشرکان خواهی یافت. و البته نزدیک ترینشان را در دوستی با مؤمنان، کسانی می یابی که گفتند: ما نصرانی هستیم. این واقعیت برای آن است که گروهی از آنان کشیشان دانشمند و عابدان خدا ترس اند، و آنان [در پیروی از حق] تکبّر نمی کنند.
5- بنا بر اطلاعات سایت دایرة المعارف کشورها: لوک لکس
6- بیانات رهبر  انقلاب در دیدار روحانیون و طلاب تشیع و تسنن کردستان‌ ۱۳۸۸/۰۲/۲۳

هیچ نظری موجود نیست: