۱۳۹۳/۰۳/۱۴

ماه امامان

این هفته سالروز ولادت با سعادت امامان و سرورانی بود که ما شیعیان علاقه زیادی به آنها داریم و و به نوکری آنها افتخار می کنیم. اما امروز 14 خرداد، امامی هم آمد و امامی رفت. بله امام امت، خمینی کبیر که نام شیعه را در سراسر جهان زنده کرد و پایگاه و پشتیبانی برای شیعیان مظلوم جهان (که رنج کشیده ی ظلم های تاریخ هستند) ایجاد نمود. او رفت، ولی امام موسی صدر به دنیا آمد، امام محرومان.
آنها که در ایران نشسته اند، چه امام خمینی (قدس سره) را دوست داشته باشند و چه قبولش نداشته باشند، چه دیده باشندنش و چه ندیده باشند، مطمئنا هیچگاه قدر او را به اندازه شیعیان خارج از ایران درک نخواهند کرد.
باید در زیر ستم و ظلم و جور تاریخی بر ضد شیعه در کشورهای دیگر بوده باشید تا درک کنید. باید شیعیان غیر ایرانی را دیده باشید تا معنای این مهر و امید و سرفرازی را درک کنید.
شیعیان لبنان، که معنای افتخار و سربلندی را در سایه امام موسی صدر چشیده بودند بیش از همه قدر امام خمینی را درک کردند. شیعیانی که روزگاری در لبنان از حقوق اولیه خود محروم بودند، امروز نظر نهایی در مورد هر امری را در لبنان می دهند. شیعیانی که روزی در اوج فقر و بیسوادی و محرومیت بودند الان به برکت زحمات امام موسی صدر و امام خمینی و فرزندان آن دو، توانسته اند به فرهنگ والایی دست پیدا کنند و در اخلاق و سعه صدر و تحمل و عقلانیت، حرف اول را نه تنها در لبنان، که در منطقه بزنند.
شیعیان لبنان در کشوری که هنوز ممنوع است شیعه حتی خلبان بشود، و در کشوری که رشد علمی و تکنولوژیکی و نظامی برایش قدغن است، امروز پهپاد بومی می سازند و موشک و سلاح های بومی تولید می کنند.

امروز نوادگان موسی و روح الله، مدافعان حرم اهل بیتند و افتخار دارند که توانسته اند دشمنی های دشمنان را دفع کنند؛ دشمنانی تاریخی و خونخوار و بد سابقه؛ دشمنانی از شرق و غرب، از مسلمان و نامسلمان و یهودی.

و بدا به حال آن مدعیانی که همیشه قاعدینِ زمانِ جهاد و گمراهینِ زمانِ فتنه و عابدان گوشه ی محرابِ تظاهر بوده اند. آنها که فکر می کنند با آوردن حدیثی در ردِ امامت و سروریِ غیر معصوم، می توانند عظمت و تاثیر امام موسی صدر یا امام خمینی را کتمان کنند. نمی دانند منظور ما از امام، معادل کردن آنها با ائمه اهل بیت پیامبر نیست، چرا که خودشان نیز خود را خاک پای امامان می دانند. و چه بهتر که ما رهبری را امام خود برگزیدیم که شاگرد مکتب اهل بیت و از سلاله آنان و پیرغلام آنان است و مانند برخی، تابع و گمراهِ فتنه انگیزی های استعمار انگلیسی و صهیونیستی نیستیم.
امروز در لبنان، مردمان قدردان و قدرشناس این سرزمین، تصاویر امام موسی صدر و امام خمینی را نه تنها در قلب هایشان، که در هر کوی و برزن، بر سر هر کوچه و محله، بر روی ماشین و تیر چراغ برق نصب کرده اند. علاقه و پیوند ناگسستنی این مردم با امام موسی صدر و امام خمینی ناشی از تغییرات اساسی در زندگی، فرهنگ، جهان بینی و معنویت آنها است که بوسیله این رهبران ایجاد شد.
امروز در لبنان و دیگر کشورها سالگرد ارتحال خمینی کبیر برگزار می شود و افراد بسیاری که پس از انقلاب ایران با تشیع آشنا شدند و شیعیان محرومی که در اثر انقلاب، بیشتر با معارف تشیع آشنا شدند، همه و همه خود را وامدار رهبرانی چون امام خمینی و امام موسی صدر می دانند.

هیچ نظری موجود نیست: