۱۳۹۳/۰۴/۰۶

بازگشت تروریستها به لبنان- توریستهایی که تروریست از آب درامدند

بعد از مدتی نا امنی و خطر بمب گذاری، به سبب آنکه حزب الله بطور ریشه ای با قضیه برخورد کرد و راه های ورود تروریستها از سوریه به لبنان را بست، روزگار لبنان عادی بود. از طرف دیگر جناح حریری که امیدوار شده بود با ورود به صحنه سیاسی به جایگاه مطلوبش برسد، دست از پشتیبانی تروریستهای لبنان برداشت به حدی که آنها خود را بازی خورده دانستند و بر علیه جریان مستقبل اعلان جنگ و مبارزه کردند. ارتش هم در سایه حمایت جریان 14 آذار (مخالفان حزب الله)، به خوبی توانست بر طرابلس و شمال مسلط شود. با قطع پشتیبانی داخلی و کمک مالی و نظامی به تروریستها، اوضاع امنیتی بر وفق مراد بود به حدی که موانع فلزی و زنجیرهایی که در خیابانهای ضاحیه برای جلوگیری از توقف ماشینها گذاشته بودند را برداشتند. مدت کمی از این ماجرا نگذشت که داعش در عراق سر برآورد و همزمان با آن در لبنان هم انفجارات شروع شد. بر اساس شواهد و گزارشهای منتشره سه انفجاری که تا کنون رخ داد در واقع از لحاظ عملیاتی شکست خورده است. چرا که هیچکدام به اهدافشان نرسیدند. انتحاری اول نتوانست به بیروت برسد و در میانه راه متوجه شد در حال تعقیب است. لذا برگشته و خود را در ایست بازرسی منطقه بقاع منفجر کرد که در نزدیکی کاروان رییس پلیس لبنان منفجر شد. انتحاری دوم هم نتوانست حتی به ایست بازرسی نزدیک شود و چون دو مامور پلیس به او شک کردند، خودش را جلوی قهوه خانه منفجر کرد. ماجرای هتل دو روز پیش هم این بود که ماموران امنیتی لبنان به دو تبعه سعودی که در هتل اقامت داشتند مشکوک بودند. نیروهای گروه ضربت در کوچه بغل به کمین نشستند.
چند نیرو با لباس شخصی وارد هتل شدند و یکی از ماموران هتل را به همراه کلید الکترونیکی با خود به طبقه مورد نظر بردند. اما تروریست که ظاهرا خبردار شده بود، کمربند خود را به در آویخته بود و آنرا منفجر کرد و در نتیجه خودش سوخته و کشته شد. تروریست دوم که همراه او بود هم زخمی شد و به بیمارستان منتقل شد. بنا بر گزارشهایی که تا کنون منتشر شده، این دو بی مغز می خواستند خود را در میان تماشاگران فوتبال در رستوران الساحه منفجر کنند. به این شکل که اول یکی خود را منفجر کند و دیگری منتظر جمع شدن جمعیت و نیروهای احتمالی حزب الله باشد و سپس خودش را بترکاند.

با آشکار شدن هرچه بیشتر جنایت های سعودی در لبنان هنوز برخی از مسئولان و مردم کشورمان امید به دوستی با عربستان دارند و تنها راه آنرا هم فرستادن آقای هاشمی به عربستان می دانند! ظاهرا معادلات خارجه و بین الملل را با خاله بازی اشتباه گرفته اند. هرچند سعودی موتور متحرک این تروریستهاست اما دوست شدن با سعودی که کارخانه شر و فتنه است، اصلا مانند دوست شدن با کدخدا نیست. دوست شدن با کدخدا باعث شده سعودی احساس خطر کند و منافع خود را بر باد رفته ببیند. لذا اقدامات تروریستی انجام می دهد. امری که یک سال پیش، و پس از انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری، توسط برخی کارشناسان لبنانی پیش بینی شد. یکی از کارشناسان حرکت امل گفته بود اگر روحانی بتواند با آمریکا رابطه برقرار کند و مسیر را هموار کند حتما سعودی و کشورهای عربی احساس می کنند مانند تفاله به کنار انداخته شده اند و در این صورت حتما دست به ترور خواهند زد.  

هیچ نظری موجود نیست: