۱۳۹۳/۰۳/۰۵

سرود پیروزی که زلزله به بار آورد

دیروز مراسم سالگرد پیروزی مقاومت در برابر اشغال صهیونیستی در لبنان برگزار شد. از نکته های جالب حاشیه این مراسم، تولید ماکت مرکاوا4 به دست افراد حزب دموقراطی الشعبی بود که آنرا به خری بستند و در شهر گردانده و در نهایت آتش زدند. ماکت در اندازه واقعی و شکل کاملا شبیه به نسخه اصلی تهیه شده بود.

نکته جالب دیگر این بود که ظهر همان روز در لبنان زلزله ای با 5.1 درجه در مقیاس ریشتر در بیروت ثبت شد و مردم نگران شدند. به سرعت در شبکه های اجتماعی یک مطلب جالب پخش شد: نصرک هز الدنی (پیروزی ات دنیا را تکان داد) یک سرود پیروزی زیبا و حماسی و خوش ساخت است که حزب الله قبلا تولید کرده بود و می گویند حاج عماد خودش شخصا در تولید آن نقش و نظارت داشت، این زلزله همان زلزله سرود نصرک هز الدنی است که در سالروز پیروزی به واقعیت رسید!
مراسم با حضور پرشور جوانان حرکت امل و حزب الله و دیگر احزاب مقاوم لبنانی شروع شد و مجری در ابتدا به امام موسی صدر، بنیانگذار مقاومت در لبنان و سپس نبیه بری و سید عباس موسوی و شیخ راغب حرب و دیگر بزرگان این عرصه، سلام و درود فرستاد که با تشویق حاضران همراه شد. قبلا در مراسم های حزب الله اگرچه جوانانی از حرکت امل شرکت می کردند اما کمتر اجازه حمل پرچمشان را داشتند و اسمی از بزرگان آنها آورده نمی شد. می شد اعتراف کرد که مراسم پرشور دیروز یک مراسم ملی و با حضور تمام نیروهای مقاومت در لبنان بود و از تمامی بزرگان این عرصه خصوصا امام موسی صدر تجلیل شد. بنت جبیل که مراسم در آنجا برگزار شد، هم مرز با فلسطین اشغالی است و مطمئنا صهیونیستها از اینکه نمی توانند هیچ حرکت و مخالفت و تهدیدی نسبت به این مراسم در کنار مرز خود داشته باشند به شدت می سوزند.

هیچ نظری موجود نیست: