۱۳۹۳/۰۱/۱۸

کمی تا قسمتی موقت!

نوشتنم نمی آید. همین.
نه وقت فراغت درست و حسابی دارم نه حال نوشتن نه موضوع خاصی قلقلکم می دهد که بنویسم.
اوضاع لبنان از نظر امنیتی بهتر شده، خصوصا بعد از تاکتیکها و استراتژی های حزب الله، در بستن مرزهای سوریه و لبنان و مجبور شدن دولت لبنان به دخالت در اراضی این کشور که دست تروریستهای مسلح سوری و خارجی بود خصوصا در عرسال. ارتش جای حزب الله را در ایست بازرسی های منتهی به عرسال گرفته و با چراغ سبز نبیه بری و حزب الله، نقشه امنیتی کاملی در سرکوب هر اخلالگر در امنیت کشور به اجرا در آورده. به طوری که تندروهای سلفی در سایت تروریست دوست تویتر1 و رسانه های دیگه می گویند ارتش صلیبی لبنان که تحت امر حزب الله و دستور مستقیم ایران به سرکوب اهل سنت دست زده را فلان و بهمان می کنیم!!!! ارتش صلیبی!!! تحت امر ایران!!! ارتشی که رییس جمهور کشور که قبلا فرماندش بوده و کاملا عامل آمریکاست و بشکل تاسف آوری از عربستان تعریف و تمجید میکنه و کمک مالی میگیره، چطوری میشه ارتش ایران؟ هرکسی بر ضدشون باشه میگن ایران! همه ی اهل سنت رو هم جزو خودشون حساب میکنن!
این از این
اوضاع اقتصادی که خرابه، حسابی. گرونی که هرسال دریغ از پارسال، هجوم پناهنده های سوری که اقلا 2 میلیون نفر اونها بطور رسمی ثبت شدن و حدود 700 هزار نفر هم از قبل کار میکردن در لبنان که همش 5 میلیون جمعیت داره، باعث گرانی و کمبود شغل بیشتر و مشکلات اقتصادی شده. الان هم که به فشار اتحادیه ها می خواهند حقوقها رو افزایش بدهند، اما منابع مالی برای این کار رو ندارند. خصوصا که توریسم هم تعطیله و تروریسم برقرار! برای همین قراره بنزین و مالیات بر ارزش افزوده و چیزای دیگه گران بشه. یعنی یک سیاست تورمی درست و حسابی.
کلا اوضاع جالبی نیست. خصوصا وقتی می بینم یک عده تو این اوضاع بلبشو، زن و بچه رو ول کردن رفتن دفاع مقدس، شهید بر میگردن، یا مجروح برمیگردن، و یکی هم تو تصادف ناکار شده یا از بیماری مریض شده افتاده بیمارستان، آدم واقعا به فکر فرو میره که آخرش چی؟ برای چی زنده ایم؟ فایده مون چیه؟

1- واقعا نمیدونم توییتر و فیسبوک چرا هیچوقت اکانتهای تروریستها رو نمیبندن اما تا یکی بیاد خوب و منطقی بر ضد غرب و خصوصا اسراییل حرف بزنه اکانتش بسته میشه؟

هیچ نظری موجود نیست: