۱۳۹۲/۱۱/۲۵

وقتی در فضای مجازی ترور شدم

مسواک می زدم. یادم آمد در آپارتمان را از پشت قفل نکرده ام. گفتم نکند نصف شب مزدوری کماندویی چیزی یواش در را باز کند و بیاید داخل. آخر، دفعه قبلی که دزد آمده بود هم، در رو مثل آب خوردن باز کرده بود. البته هنوز در را قفل نکرده ام! اول آمدم خدمت شما بگویم چی شده تا بعد بروم چفت بزرگ و محکمی که بعد از دزدی از خانه کار گذاشتم را ببندم.
صبح که رفتم صفحه مدیریت وبلاگ با دیدن نمودار نمایش صفحه ها، شاخ من هم مثل نمودار رفت بالا! ۲۱۳۱ نمایش بین ساعت ۳ و ۴ صبح! سریع احتمال دادم حمله باشد، و بود. آی پی بازدید کننده هم اسراییل بود.

قضیه این بود که من یک خبر عربی دیدم که آن را به فارسی ترجمه کردم: عماد مغنیه به اسراییل حمله کرد! خب عماد مغنیه رو که موساد با کمک یک فلسطینی و همکاری یک افسر اطلاعاتی سوریه پیدا کرد و کشت. حمله به اسراییل در سالروز شهادت عماد مغنیه توسط گروهی هکر انجام شده بود. (ببینید اونها در چه سطحی از آمادگی هستند و بعضی از بچه های ما با ساختن انیمیشن و شعار و داد و قال میخواهند اسراییل رو نابود کنند!)
به سرعت تیمی متشکل از تعدادی کاربر مختلف که در حال پایش اینترنت بوده اند سایت ما رو پیدا می کنند. کافیه نوشته باشی اسراییل - عماد مغنیه - حمله. همین سه تا کلمه کافی بود تا بروم تحت تعقیب و مراقبت. یکی از امکانات جالب این وبلاگ که توسط سیستم بیان سرویس دهی میشه اینه که میتونی ببینی کی چه مطلبی ازت کپی کرده. بله، تروریستهای یقه سفید اسراییلی که پشت رایانه شون نشستن و برای پر کردن لیست سیاه حمله هکری و در نهایت ترور فیزیکی، دنبال سوژه میگردن ما رو از سر تا پا چند بار گشتن! (منو نه، وبلاگو). آخه وبلاگی که ۳۰۰ تا هم مطلب نداره چطوری ۲۱۳۱ بار مشاهده میشه؟ این یعنی کارشناسایی با رده های مختلف اون رو بررسی کردن. جالبه که حتی برخی نظرات رو به همراه مطالب وبلاگ کپی کرده و برای خودشون ذخیره کرده اند تا اگر گذر پوست به دباغ خانه افتاد مدرک جرم هم داشته باشند.
از همه جالب تر اینکه سایت اصلی به زبان فارسی هم  ۱۸۷۸  و سایت انگلیسی ۳۵۱ بازدید داشتند.
اول صبح تا یکی دو ساعت ترس و دلهره ای داشتم. گفتم الانه که با پهپاد بزنن ما رو از صحنه روزگار حذف کنن. بعد گفتم خداییش یعنی ۱۰۰ هزار دلار می ارزه کشتن من که یه موشک حروم کنن؟ بعد برای خودم تجزیه و تحلیل کردم. گفتم در این حالت من رفتم تو لیست سیاه. یعنی سعی میشه در مواقعی که حرکت برنامه ریزی شده برای حملات هکری بر علیه دشمنان اسراییل انجام بشه، وبلاگ من هم یکی از اهداف باشه. تلفن و موبایل و ایمیل ما رو هم که راحت دستشونه پس مکان دقیق من رو هم دارن. تو این اوضای بیریخت و نا امن لبنان شاید یهو زدن مثل حسان اللقیس ما رو با بمبی گلوله ای چاقویی کشتن. (آی حال میده دشمن امام زمان بکشتت! اون دنیا جلو امام زمان وای سی بگی دشمنت منو به خاطر تو کشت. منم دنبالت میام هر جا بری)
راه بعدی شناسایی حلقه های مرتبط با منه. خدا رو شکر مرتب و منظم کردن حلقه های ارتباط اجتماعی رو گوگل پلاس و فیسبوق انجام دادن و لقمه حاضر و آماده برای دوستان اسراییلی تروریست فراهم کردن! برنامه های مختلف اجتماعی که روی موبایل هست هم همین کار رو با شماره تلفنهای ما انجام داده. اونهایی که میگن خب حالا دشمن بفهمه ما شماره کی رو داریم یا با کی تو فیسبوک و پلاس دوستیم، اشکالش چیه؟ حالا بهتون عرض میکنم. اشکالش اینجاست که الان آقای ج در حلقه پلاس من هست و ارتباطمون زیاده. زیاد زیر پستِ هم چیز می نویسیم و مطالب هم دیگر رو پلاس میزنیم. خب وقتی من رفتم تو لیست سیاه، آقای ج هم میاد. یا آقای د که شمارش تو تلفن من هست اقلا یکی دوبار شنود و مکانیابی میشه و مشخصاتش ثبت میشه. اشکال کار اینجاست که همه ی ما در یک تور نامرئی خودمون با دست خودمون، خودمون و دوستانمون رو گرفتار و اسیر کرده ایم. و وقتی دشمن یکی رو بخواد پیدا کنه، به راحتی و با اطلاعاتی که ما دستش دادیم کارش رو انجام میده. دیگه لازم نیست با انواع روشهای مختلف شکنجه مون کنن تا دوستانمون رو لو بدیم.
خب دیگه من برم چفت در رو ببندم تا کسی نیومده! مجازی که شهید شدم رفت. اقلا فیزیکی ترور نشم.
 شب همگی به خیر

Dear Israeli monitoring spy! I'm just a normal peaceful man. please don't kill me!  If you kill me, you killed another man over your previous criminal terrorism. it wont help you. that's it!

۸ نظر:

ناشناس گفت...

c-g هستم
اقا چیکار کردی چرا مزاحم مردم میشی
ایمیل ما رو هم به خاطر ارتباط با شما بلوکه کردن شماره تلفن میخوان تا ما رو هم ردیابی کنن

libaniran گفت...

هول نکن داداش. اون صفحه که میاد برای همه میاد. شماره تلفن میخاد. بعد که بهش شماره ایران بدی میگه ایران رو قبول نداریم! هه
میتونی شماره ندی. دو تا دکمه اون پایین میاد. اون یکی رو بزن

ناشناس گفت...

c-g
شوخی کردم داداش میخواستم یه کم پیاز داغشو زیاد کنم
اخه نا سلامتی با اجازتون من هم تحلیلگر ارشد it هستم
با ارزوی سلامتی برای شما

نماینده گفت...

سلام
همین که ردیابی شدید مبارک باشه
ههههههههههههه
لوووووووووووووووووول
یا علی مدد

ناشناس گفت...

سلام cyrusgreat هستم
می خواستم براتون ایمیل بفرستم که میگه متوجه فعالیت غیر معمول تو حساب من شده و شماره موبایل میخواد تا برام کد صحت حساب بفرسته
چیکار کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید

libaniran گفت...

عموما گزینه دیگه ای هم مثل ایمیل میده. یا کنسل کردن (سکیپ)
این واسه اینه که شماره شما رو بدونه. یک پله از جاسوسی گوگله. ما که اولا نمیدادیم همین مشکلو داشتیم. بعد که شماره دادیم کلی هم باهامون دوست شد.

Unknown گفت...

سلام
ادبیات نوشتاری شما برام جالبه.
شهادت اینترنتی شمارو به خانواده محترمتون تبریک و تسلیت عرض می کنم.
آقا اون لحظه قشنگه که نه راه پس داشته باشی نه راه پیش . D:
خدا شما و آقایون ج و د رو حفظ کنه.

libaniran گفت...

ج و د کاملا ساختگی هستند و به عنوان نمونه گفتم