۱۳۹۲/۱۱/۲۲

انقلاب اسلامی، پشتیبان شیعیان جهان

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران که می رسد، خاطره ها و حس و حال گذشته، در خاطرم زنده می شود. رنگ و بوی انقلاب برایم مزه ی خاصی دارد. حال و هوای آنها که راهپیمایی می کردند، شعار می دادند، به کمک همافرها می رفتند، بچه هایی که سنگر و کوکتل مولوتوف می ساختند، نوای سرودهای اول انقلاب در ذهنم مرور می شود، سرودهای ساده، بی ساز و پیانو و حماسی مثل ایران ایران ایران رگبار مسلسلها؛ ای شهیدان راه خدا، ....
اما
الان در ایران نیستم. در خیابان که راه می روم، در نگاه اول، هیچ نشانه ای از 22 بهمن به چشم نمی خورد. به خاطر تهدیدات امنیتی هنوز مغازه ها (که قبلا از ساعت 7 و 8 صبح شروع به کار می کردند) باز نکرده اند. به سر کار که می رسم چند دقیقه ای برای اینکه حال و هوای ایران را حس کنم، پخش زنده شبکه های تلویزیون را می بینم.
عموما موسیقی و سرودهایی گذاشته اند که آدم دلش تنگ می شود برای سرودهای انقلابی پرمعنا، حماسی و ساده ی اول انقلاب. سرود ها و موسیقی ها و صحبت خبرنگارها نمی گذارد خوب بفهمم در خیابان چه خبر است. مجری شبکه 6 به خبرنگار می گوید رابطه خود را با ما قطع نکنید! (به جای اینکه بگوید ارتباط) یک شبکه دیگر یک خانم خبرنگار بی چادر و با مانتوی رنگ و وارنگ و قرمز و نارنجی دارد حرف می زند. یک شبکه پخش زنده ی صحبت رییس جمهور شروع شده اما شبکه ای دیگر، سرودی با گویش لری بختیاری پخش می کند!
 خلاصه دیدم خیلی حال و هوای واقعی رو نمیشه از صدا و سیما حس کرد و فقط سهمیه اینترنتم رو دارم مصرف میکنم.
در نگاه دوم اگر تفکر کنیم و دقت کنیم، می بینیم لبنان که عروس خاورمیانه بود و سرزمین سواحل زیبا و تجارت و توریسم بود، الان تبدیل شده به مهم ترین کشور مقاوم در برابر دشمن صهیونیستی. تصاویر امام خمینی در جای جای جنوب و ضاحیه در ابعاد مختلف دیده می شود. مردم و نهادها به سرمشق گرفتن از ایران اسلامی، به تبلیغ و نشر معارف تشیع می پردازند. نشانه های انقلاب ایران در لبنان با کمی دقت قابل دیدن است. مردمی که دیندار شدند، فرهنگ دینی خود را رشد دادند و الان به جای گفتن یا لیتنا کنا معکم، درحالیکه به دفاع از خاندان اهل بیت می پردازند، فریاد لبیک یا زینب و لبیک یا حسین سر می دهند.
البته برای آنکه از دایره انصاف خارج نشویم باید اشاره کنیم به زحمات و تلاشهای پرثمر بزرگ مرد عالم تشیع، امام موسی صدر. تلاشهای وی در هویت بخشی به شیعیان، و نشر معارف انسانی  اخلاقی و اعتقادی تشیع، نه تنها شیعیان لبنان، که عموم مردم لبنان را به سطحی والا از فرهنگ رساند. او بود که در راه خدمت به خلق خدا و نجات محرومان از چنگال ستمگران، گامهای اساسی برداشت. او بود که برای آزادی امام خمینی با پاپ تماس گرفت و بعد ها هم با فرستادن خبرنگار لوموند، حصر رسانه ای امام را شکست و ندای انقلاب را به گوش جهانیان رساند.
بعد از ربوده شدنش، فرزندان و پیروانش در لبنان سردرگم شدند اما با پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها شیعیان لبنان، که کل شیعیان جهان سربلند شدند و برای خود تکیه گاهی یافتند.
از آنجایی که امروز جمهوری اسلامی ایران نماد تشیع و پناهگاه و پشتیبان تشیع در جهان است هرگونه ضربه زدن به این نظام ضربه بر پیکر تشیع و زخمی بر دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود. باشد که با خود سازی و کمک به ساختن دیگران و مملکت اسلامیمان، از ممهدین و زمینه سازان ظهور مولا باشیم.
خدایا هرکس در هر مقامی و هر مکانی به ضرر نظام اسلامی عمل می کند اگر عامدانه است نابودش کن و اگر جاهلانه است هدایتش بفرما.
آمین

هیچ نظری موجود نیست: