۱۳۹۲/۰۸/۱۷

مقاومت، نهال بالنده ی حسینی

حزب الله لبنان، یکی از عجایب نظامی دنیا است. گروهی که با سرمشق قرار دادن مولایمان حسین (ع) به مقاومت بر ضد بدترین دشمنان خدا پرداختند و امروز به برکت اقتدارشان، دشمن به خواری و زبونی افتاده است

مقاومت لبنان توسط امام موسی صدر تشکیل شد. این رهبر حکیم و تیز بین شیعه، قبل از آنکه اسراییل به لبنان حمله کند بارها خطر رژیم اشغالگر قدس را به مردم و مسئولان گوشزد کرد و بارها از دولت لبنان خواست تا به موضوع دفاع در برابر دشمن صهیونیستی اهمیت بدهند. از تجهیز ارتش به سلاح های دفاعی گرفته تا سربازی اجباری و آموزش مردم مرز نشین. او اسراییل را شر مطلق نامید و هرگونه رابطه با آن را حرام اعلام کرد. بعد از چند سال بی توجهی مسئولین دولت لبنان، امام موسی صدر دست به کار شد و با کمک شهید دکتر چمران شاخه ی نظامی حرکت محرومین را با نام جنبش امل افتتاح کرد.
بعد از شکستهای اعراب از اسراییل، جوانان مقاومت برای اولین بار توانستند در خلده جلوی پیشروی اسراییل را سد کنند. آنهایی که زنده ماندند به همراه جوانان مومن دیگر، هسته های مقاومت اسلامی لبنان را تشکیل دادند و حزب الله توانست با آموزش و کمکهای ایران رشد کند.
ابو محمد که یک سنیِ لبنانیِ شیعه شده است، از نتایج مقاومت چنین می گوید:
قبلا مقاومت عملیاتهای محدودی انجام می داد که دشمن را اذیت و هراسان می کرد. یک روز طبق معمول در ده نشسته بودیم و صدای عملیات مقاومت را شنیدیم. بعد از مدتی طبق معمول هواپیمای دشمن برای خاموش کردن آتش مقاومت سر رسیدند. اما ناگهان هواپیما ساقط شد. آتش مقاومت برخلاف همیشه ادامه پیدا کرد. دوباره نیروهای دشمن پشتیبانی هوایی فرستادند که آن هم هدف قرار گرفت. عملیات با وسعت زیاد و قدرت تازه ای انجام شده بود که مردم و دشمن متحیر ماندند. بعدا متوجه شدیم مقاومت اسلحه ها و آموزشهای خاصی دریافت کرده و دیگر همان گروه های کوچک رزمنده نیست و عملیات جنگی به معنای واقعی انجام می دهد. بعد از آن بود که دشمن سراسیمه از لبنان عقب نشینی کرد.
جنگ 33 روزه سال 2006 که با پیشدستی حزب الله و کمک قطعی خداوند به شکست دشمن صهیونیستی متجاوز انجامید توجه تحلیلگران نظامی دنیا را به خود جلب کرد. ارتش آمریکا و اسراییل بیشترین تحلیل ها و تحقیق ها را انجام دادند تا رمز پیروزی های این گروه کوچک مقاومت را کشف کنند. طبق معمول برخی مسئولین بی ربط (و غیر مسئولین) در ایران فریاد شوق سر دادند و سلاح های ایران را عامل پیروزی حزب الله معرفی کردند. امری که واقعیت آن عملا چیز دیگری است. در مطالب پیشین به برخی از مواردی اشاره کردم که به حزب الله اجازه ی استفاده از سلاح های ایرانی را در عملیات ها نمی دهد. ( پهپاد زینتی یا سرباز مجانی، و سلاح های ایرانی در میدان عمل) تاکید می کنم نه حزب الله در این مورد مطلبی را عنوان کرده نه مانند فلسطینی ها نمکدان شکسته. صرفا تحلیل بنده از اطلاعاتی است که از کاربران سلاح های ایرانی شنیده ام. به هر حال وقتی در اردوگاه آموزشی، می ترسند آرپی جی ایرانی را شلیک کنند، حتما در هنگام عملیات از موشک بهتری استفاده خواهند کرد. (گلوله آرپی جی ایرانی گاها به خاطر باز نشدن یکی از پره هایش به جای مسیر مستقیم، منحرف شده و خطر آفرین است)
اگر بخواهیم بدانیم حزب الله از چه سلاح هایی استفاده می کند باید از زبان دشمن بشنویم و از فیلم های مستندی که در این زمینه ساخته شده. مجموعه مستند «لو هزم حزب الله» (اگر حزب الله شکست می خورد) مجموعه بسیار جالبی است که قدرت حزب الله را به خوبی نشان می دهد و تفاوت آن با پارتیزان ها و گروه های مقاومت را به خوبی روشن میکند. تصاویر زیر از فیلم فوق گرفته شده است.

اتاق عملیات پیشرفته- میز عملیات صفحه لمسی

اتاق عملیات
مقر فرماندهی در منطقه عملیات


نیروهای ویژه حزب الله - اسلحه ها و تاکتیک های پیشرفته
نیروهای موشکی

نیروهای پدافندی
سلاح اصلی حزب الله و دلیل واقعی پیروزی هایش

رزمندگان در حال دعا
با لیتنا کنا معکم. فنفوز فوزا عظیما

هیچ نظری موجود نیست: