۱۳۹۲/۰۷/۲۰

هلاکت تروریست عامل انفجارهای ضاحیه

پرس تی وی: عمر الاطرش و دو نفر از همراهان وي به نام‌هاي «زياد الاطرش» و «سامر الحجيري» روز جمعه (۱۹ مهر) پس از اصابت يک موشک به خودروي حامل آن‌ها در منطقه «النحمت» در مرز سوريه و لبنان کشته شد.
الاطرش به دخالت در انفجارهاي خودروي بمب گذاري شده در « بئرالعبد» و « روييس» در جنوب بيروت در اگوست متهم بود.
دستکم ۲۲ نفر در اين انفجارهاي مرگبار کشته و ۳۲۵ تن ديگر زخمي شدند.
الاطرش همچنين به دخالت در طراحي دو حمله موشکي در منطقه ضاحيه لبنان در ماه مي که چهار زخمي به جا گذاشت، متهم بود.
فايز غصن، وزير دفاع لبنان در ماه جولاي اعلام کرد الاطرش در حمله به يک ايست بازرسي ارتش در منطقه «عرسال» که در آن سه سرباز کشته شدند، دخالت داشت. ..

قبل از آنکه خبر فوق در سایتهای خبری منتظر شود، شبکه های اجتماعی این خبر را منتشر کرده بودند.  برخلاف همیشه که هر اتفاقی در لبنان را به حزب الله نسبت می دهند، این بار اهالی منطقه عرسال که پذیرای تروریستهای سلفی هستند و به آنها کمک می کنند، گیج و درمانده و عصبانی هستند و این موضوع را با بی میلی به هواپیماهای سوریه نسبت می دهند.
اما عمر الاطرش کیست؟ جوانی لبنانی از عرسال که قبل از اتفاقات سوریه چوپانی بیش نبود و پس از تصمیم جنگسالاران غربی بر نابودی سوریه، از فرصت استفاده کرد تا پول و موقعیتی بدست آورد و در این راه بسیار موفق بود. او به سرعت تبدیل به ستاره ی رسانه های مخالف سوریه شد و اقدامات عملی تروریستی خود را شروع کرد.
در 17 جولای وزیر دفاع لبنان فایر غصن وی را مسئول نفجارهای ضاحیه معرفی کرد. از آنجا که سید حسن نصرالله قبلا گفته بود دستگاه های دولتی باید ماجرا را دنبال کنند و اگر نکنند خود حزب الله عاملان جنایت را به سزای عملشان خواهد رساند، شاید بعید نباشد که هلاکت وی بدست رزمندگان حزب الله انجام شده است. خصوصا آنکه در شبکه های اجتماعی لبنان هم گفته شد الاطرش پس از کار اطلاعاتی دقیق با یک موشک به هلاکت رسید.
با اینکه نزدیکان وی اتهام انفجارهای ضاحیه بوسیله الاطرش را رد می کنند و ادعا می کنند او هیچگاه به بیروت نرفته است!، اما برخی دیگر او را مامور سازمان اطلاعاتی سوریه خوانده اند! مخالفانش او را راهزن می نامند و موافقانش او را مجاهدی در راه دفاع از سوریه عنوان می کنند که توسط حزب الله از میان برداشته شده است.
هرچند باید منتظر گزارشهای رسمی در مورد علت و نحوه ی هلاکت این تروریست باشیم اما به نظر من حضور حزب الله در منطقه سنی نشین عرسال که وسعت و پیچیدگی زیاد آن، ارتشهای سوریه و لبنان را از محافظ مرزها بازداشته، بعید و تقریبا ناممکن به نظر می رسد. پس موشک شلیک شده در منطقه مرزی کار کیست؟ احتمال می دهم در صورتی که موشک از طرف حزب الله شلیک شده باشد نه از یک پرتابگر زمینی، که از یک پهپاد مسلح شلیک شده است. استفاده ی گسترده حزب الله از پهپادها در جنگ سوریه شگفتی تحلیلگران خارجی را برانگیخته است. شب گذشته نیز اخباری مبنی بر اشراف اطلاعاتی حزب الله نسبت به تحرکات تروریستها منتشر شد که بوسیله پهپادها بدست آمده است.

هیچ نظری موجود نیست: