۱۳۹۲/۰۳/۱۳

فلسطینی ها و دشمنی با مقاومت!

- سایتی فلسطینی به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: یک مسئول امنیتی بزرگ حزب الله به علی برکه یکی از رهبران حماس در لبنان هشدار داد که حماس و رهبران آن در لبنان عنصر نامطلوب تلقی شده و باید به سرعت و خلال چند ساعت لبنان را ترک کنند.
به گفته ی منبع این خبر، دلیل این اقدام، مشارکت حماس در جنگ سوریه به دستور قطر و برای کمک به تروریستها بوده که ادله ی انکار ناپذیری در این راستا وجود دارد.
این منبع آگاه اطلاع داد که تعدادی از کتائب قسام که در درگیری های القصیر شرکت کرده بودند کشته شده اند و تعدادی هم بازداشت شده اند که به چگونگی استخدام خود برای جنگ با سوریه و حزب الله اعتراف کردند.
حزب الله بعد از بدست آوردن این مدارک، حماس را بخشی از سیستم امنیتی اسراییلی قطری تلقی می کند که تلاش دارد نظام سوریه و حزب الله را نابود کند.
همچنین این منبع تاکید کرد که حماس از حرکت جهاد اسلامی خواست تا برای باقی ماندشان در لبنان و پیدا کردن راهی امن برای خروج به محلی نامشخص، پادرمیانی کند که جهاد نپذیرفت. (منبع)
- هم چنین دو روز قبل، حزب الله بین آوارگان فلسطینی که از سوریه فرار کرده اند کمک های انسانی توزیع کرد و مسئول فلسطینی اردوگاه از حزب الله و سید حسن تشکر کرد. در انتهای تقسیم کمک ها دو جوان فلسطینی با موتور به محل آمدند و با فریاد اعلام کردند هنوز خون شهدای ما در سوریه خشک نشده و حزب الله باید از اردوگاه برود و به پرچم های حزب الله حمله کردند! (نامردا از اولش نیومدن، گذاشتن محموله ها رو بگیرن بعدش بلوا کنن!) و تهدید کردند که به کامیونهای کاروان حمله می کنند.
- منابع موثقی برای روزنامه کویتی الجریده از شکاف سریع  بین حماس خبر دادند. اختلافات داخلی حماس دیگر به صورت علنی مطرح می شود و سبب آن رغبت برخی شاخه ها به بازگشت حماس به آغوش ایران و حزب الله و برهم زدن اتحاد با قطر است. به گفته ی این منابع، شاخه ی راغب به بازگشت به اتحاد با ایران، عقیده دارد گام اول برای خروج از ائتلاف دوحه، خروج خالد مشعل از آن به سبب مواقف خصومت آمیزش بر ضد ایران و سوریه است.
همچنین عنوان کردند این بحران در پی شکست نشست اخیر دفتر اجرایی حماس در استانبول رو به افزایش است. این نشست که با حضور مشعل و موسی مرزوق تشکیل شد به هدف رسیدن به یک موضع یکپارچه در قبال حل اختلافات با ایران تصمیم به ارسال دو گروه به تهران و بیروت برای ملاقات با مسئولان ایرانی و حزب الله داشت که به سبب مخالفت دیگر رهبران حماس به شکست انجامید و به تشدید اختلافها و بحران دامن زد.
بحران با صحبتهای قرضاوی در دوحه و با حضور مشعل بالا گرفت که در آن قرضاوی به شدت به حزب الله حمله کرد و سید حسن نصرالله را ستمگر بزرگ نامید! و تهران را متهم به همپیمانی با صهیونیست بین الملل نمود!!
این منابع گفتند رهبرانی از حماس این خطابه ی قرضاوی را برنتافتند و اولین واکنش آنها به آن، ارسال سریع نامه ای از طرف عماد العلمی و محمود الزهار به مشعل و بازخواست وی برای توضیح آنچه اتفاق افتاده و فشار به وی برای انجام یک نشست مطبوعاتی و اعلام برائت و مخالفت صریح با سخنان قرضاوی بود. ضمن اینکه نامه تندی به مضمون مشابه از طرف فرماندهی کتائب قسام شاخه ی نظامی حماس به رئیس حکومت برکنار شده در غزه، اسماعیل هنیه فرستاده شد. (منبع) 
پ.ن: مراقب باشیم با کی همپیمان می شویم.
پ.ن2: خبر مبنی بر درخواست حزب الله از حماس برای خروج، شایعه ای است که خود فلسطینی های نمک نشناس برای ننه من غریبم بازی بیشتر و اضافه کردن مبلغ چک های دریافتی از قطر پخش کردند! حزب الله اینقدر مرام دارد که به این خرابکارها کاری نداشته باشد.

هیچ نظری موجود نیست: