۱۳۹۲/۰۲/۱۴

نمایشگاه هنر آیینه تمدنها درباره امام موسی صدر برگزار شد

نمایشگاه «هنر، آیینه ی تمدنها»1 درشهر صور یکی از شهرهای قدیمی تمدن خاورمیانه و میزبان امام موسی صدر در لبنان، برگزار شد. مرکز فرهنگی باسل الاسد از 6 اردیبهشت 1392 تا پانزدم این ماه میزبان این نمایشگاه است. این نمایشگاه به همت هنرمند جورج الزعنی از علاقه مندان امام موسی صدر برپا شده و شامل پوسترهایی با تصویر امام موسی صدر و منتخب جملات اندیشمندانه و حکیمانه آن مرد بزرگ است. جملات در موضوعات مختلفی بیان شده مانند گفتگوی ادیان- مباحث دینی  اعتقادی- انسان، فرهنگ و تمدن- مفهوم میهن و طوایف و روابط آنها در لبنان- مقابله با رژیم صهیونیستی- سلاح و مقاومت- قضیه فلسطین و حمایت از فلسطینیان- محرومیت زدایی و رسیدگی به وضع مردم- ورزش، جوانان، دانش آموزان- و همچنین رسانه.
 هر تابلو حاوی جمله ای کلیدی از امام موسی صدر است که دیدگاه روشن و حکیمانه ی امام موسی صدر را به ما نشان می دهد.
چیدمان نمایشگاه بسیار ساده، هنرمندانه، زیبا و جذاب است و با شمع و گلهای خشک معطر تزیین شده است. 

 شخصیت های مختلف شیعه و سنی و مسیحی لبنانی از این نمایشگاه بازدید کرده اند و نمایشگاه به مدت نه روز میزبان عموم علاقه مندان به امام موسی صدر و هنرمندان است.
جملات از میان کتابها و نشریاتی که مرکز مطالعاتی پژوهشی امام موسی صدر در لبنان به چاپ رسانده انتخاب شده است. ضمن اینکه کار گرافیک توسط خانم رانیا ابراهیم، با همکاری قاسم دغمان در اجرا، و مدیریت فنی فواد شهاب انجام شده است.
جملات امام موسی صدر از نیم قرن گذشته هنوز هم صادق و اجرایی است و نشان از صداقت و نگاه روشن و پیش بینی صحیح این مجتهد فرزانه دارد.
1- الفن مرآة الحضارات - عنوان نمایشگاه نیز یکی از جملات خود امام موسی صدر است.
دریافت فایل فشرده تمام عکسها (14.6 مگابایت)هیچ نظری موجود نیست: