۱۳۹۱/۰۷/۱۳

لبنان رفتن بدون ویزا؟


مدتی است بین ایران و لبنان لغو روادید شده. یعنی شما می توانید صرفا با خرید بلیط به بیروت آمده و وارد لبنان شوید.
وقتی به آخر پرواز نزدیک می شوید کارت سفید رنگی به شما می دهند که اطلاعات شخصی و پاسپورت خود را در آن می نویسید. حتی اگر با تور بیایید احتمالا مسئول تور حوصله ی پر کردن کارت مسافران رو نخواهد داشت و باید خودتان کارت را پر کنید. در قسمت بررسی گذرنامه در بیروت، کارت را از شما می گیرند و این می شود ویزای ورود شما به لبنان. تا یک ماه فرصت دارید در لبنان سیاحت کنید.
این هم نمونه ای  از کارت که بالاخره گیر آوردم (اضافه نمی دهند) البته این کارت مخصوص خروج است و صورتی رنگ است و من خودم یک مقدار سفیدش کردم.

۶ نظر:

ناشناس گفت...

سلام اقا محمود
اول تشکر کنم از سایت خوبتون
بعد این برگه ها برای یک ماه است بعد هم میشه تمدید کرد یا نه اصلا می شه برای 1 سال تمدید کرد و چقدر هزینه داره
خیلی ممنون

mood kerbes گفت...

یک بار دیگه هم میشه تمدید کرد. نمیدونم چقدر هزینه داره. اما کلا قاعده ای نداره. اگه رفتین پلیس و خواست اذیت کنه میتونه نده. اگه خوشش اومد ازتون هم اجازه میده یک سال بمونین. ولی عموما از راه هایی که برای دریافت اقامت قبلا ذکر کردم میشه اقدام کرد.

ناشناس گفت...

وبلاگتون اپدیت نیستا برادر من.
اگه به سایت امن العام سربزنید میبینید دوباره ویزا لازم داره اونهم از نوع دعوتنامه ایه. البته لبنان هم مث ایران خر تو خره. و از خدامیخام دوباره وضعیت بدون ویزا بشه

mood kerbes گفت...

دوست عزیز وبلاگ آپدیت میشه اما اینا هی نظرشونو عوض میکنن! البته نمیدونم وقتی ویزا رو برداشتن تو سایتشون ایران رو تو لیست بی نیاز از ویزا گذاشتن یا نه. ولی برای سفر به لبنان هنوز نشنیدم ویزا بخواد. ویزای توریستی دعوتنامه نمی خواهد.

ناشناس گفت...

با عرض سلام،

من می خواهم برای یک هفته توریستی به لبنان بروم، در مورد ویزا با سفارت تماس گرفتم گفتند شرط آنکه ویزای رایگان در مرز بگیرم این است که با ایرلاین های ایرانی (ماهان، ایران ایر) سفر کنم. بعد در وبسایت اداره کل امنیت عمومی لبنان در این مورد پرسیدم، تنها پاسخشان این بود که نوع پاسپورت و ملیت من، نوع ویزا را تعیین می کند. شما در این مورد چقدر اطلاع دارید؟ آیا واقعا برای سفر با ایرلاین های غیرایرانی به بیروت نیاز به ویزا داریم؟ پیشاپیش سپاسگزارم.

mood kerbes گفت...

سلام
در فرودگاه لبنان، پلیس به بلیط شما و نوع ورود شما کاری ندارد. هیچ وقت بلیط را نگاه نمی کنند. مهم پاسپورت شماست. اصلا شما از آمریکا بیا، از دبی بیا، از قبرس بیا. کاری ندارند.