۱۳۹۱/۰۸/۰۱

احترام مرده واجب است


یکی از دوستان می گفت رفتم پایین منزل از فروشگاه خرید کنم. دیدم کرکره تا نصفه پایین است. داخل که شدم کرکره را بست. وقتی خواستم حساب کنم پول خرد نداشت. گفتم من از میوه فروشی روبرو هم می خواهم خرید کنم برایت پول خرد می آورم. کرکره را بالا کشید و من بیرون رفتم. دوباره کرکره را پایین کشید. ميوه فروشي هم با اينكه چند نفر بيرون بودند و درحال انتخاب ميوه، ولی كركره اش پایین بود. میوه را می گرفت، کرکره را کمی بالا می زد و میرفت داخل و بقیه پول را می آورد. خرید کردم. دوباره که برگشتم به مغازه تا پولش را بدهم باز هم کرکره پایین بود و برایم بالا داد تا داخل شدم. گفتم چه خبر است؟ گفت جنازه می آورند. گفتم خب چرا کرکره ها را پایین می دهید. گفت به احترام مرده و صاحبان عزا کرکره را به نشانه ی همدردی پایین می کشیم تا نشان دهیم به احترام آنان دست از کار کشیده ایم.
حرکت خیلی جالبی بود که شیعیان کنار قبرستان در ضاحیه انجام می دهند.
اما پریروز شورشیان مستقبل و عربهایی که شورشیان مخالف اسد هستند هنوز تشییع جنازه تمام نشده شورش و بلوا راه انداختند و به دفتر نخست وزیری حمله کردند. جالب است که آنها ادعا می کنند شیعیان آدمهای بی فرهنگی هستند اما با کنار هم گذاشتن این دو برخورد می توان به واقعیت پی برد.

۶ نظر:

سید صالح گفت...

عزیز دل برادر ما خودمون تو محله های قدیم طهران همچین رسمی داریم .آدرس بدم بیای ببین . حسن آباد زرگنده

mood kerbes گفت...

مخلص سید عزیز هم هستیم. فرهنگ و ادب ایرانیان مسلمان اصلا جای بحث ندارد. داشتم خبر از رسوم لبنانی ها میدادم. شما که تاج سر من هستید. یا علی

ناشناس گفت...

جرا شما مسیحیان را به جشم ایادی غرب میبینید؟
بعنوان مثال من خودم مارونی هستم و طرفدار مسیحیان آزاد به رهبری میشال عون هستم.ضمنا مسیحیان ایران و علی الخصوص اصفهان و ارومیه بسیاری مهمان نوازند. سعی کنید کمی از تعصب فرقه ای را به کنار بکذارید. هرجه باشد شما میهمان ما هستید. دور از ادب است که بخاطر شرایط بد اقتصادی ایران و حضور 14 مارسی ها. همه را در نوشته هایتان انتقاد کنید.از این سایت باید در راه تبادل فرهنک استفاد ه شود نه انکه ایرانیان فکر کنند اکر به مناطق مسیحی نشین بروند فاسد میشوند.این طرز فکر سایت شما بسیار مرا ناراحت کرد.رنجیدم

mood kerbes گفت...

خواننده ی عزیز سعی نکنید با استفاده از کلمات زیبا و همه پسند و صلح جویانه رفتار مسیحیان لبنان بر ضد شیعیان و دروزی ها و حتی دیگر مسیحیان را پنهان کنید. تاریخ لبنان به همه نشان داده که خونریزی همین هایی که ادعای صلح دارند بیشتر از مسلمانانی است که متهم به خشونت و ترور هستند. من میهمان کسی نیستم. من قانونا در لبنان ساکن هستم و همه چیز را قانونی انجام داده ام و تمام رسومات را پرداخت کرده و میکنم اما دولت لبنان به خاطر مسائل فرقه ای که شما اشاره دارید حق ما را خورده و به من شناسنامه ی لبنانی نمی دهد. بیمه نمی دهد بازنشستگی نمی دهد. چرا دولت با قضیه ی میاومین با مشت آهنین برخورد می کند؟ چون استخدام اینهمه شیعه توازن را به هم می زند. دیدید که تعصب فرقه ای از ما نیست و از شماست؟ شیعیان همیشه ی تارخ در لبنان مظلوم بوده اند و هیزم فتنه هایی که شما بر می اندوختید. مسیحیان مارونی یک نوع خودبزرگ بینی نسبت به دیگران دارند و همین باعث شد در دوران تجاوزات اسرائیل بیشترین همکاری را با اسرائیل بکنند. حالا من تعصب فرقه ای دارم یا شما؟ من عقیده دارم دینم آخرین ورژن دین خداست و همیشه آخرین ورژن بهتر و پسندیده تر است. با هیچ مسیحی ای مشکل نداشته ام مگر آنهایی که با نگاه تفرعن و خودبرتر بینی با من روبرو شده اند. من به کلیسا هم رفته ام. کلیسای المریجه بسیار زیبا و روحانی است. نمی دانم شما چرا در مطلبی که هیچ اشاره ای به مسیحیان نشده نظر ارسال کردید. در هر حال تشرفنا اهلا و سهلا.
در آخر عرض کنم خدا در قرآن به پیامبرش فرموده: ولایرضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم.

ناشناس گفت...

از بیانات شما و حوادثی که روزانه شاهد انم نشان میدهد که مسلمانان و اسلام جقدر صلح طلبند.

mood kerbes گفت...

اسلام طالبانی که امریکا بوجود اورده نشان دهند ی اسلام نیست. نشان دهنده ی خوی وحشی غربی ها است در لباس عربهایی که گول خورده اند. اما مسلمانان چقدر در روز مسیحی می کشند؟ اصلا برایشان امکان دارد؟ اما امریکای مسیحی به تنهایی هر روز بسیاری را در عراق و افغانستان و پاکستان می کشد. آماری هم که نگاه کنید نتیجه واضح است.