۱۳۹۱/۰۶/۰۹

خواننده ی خواهر شهید


محمد وهبی وقتی با زن مصری خود ازدواج کرد فکر نمی کرد به زودی از او جدا شود. هیفا که به دنیا آمد، پدرش خیلی خوشحال بود اما خوشحالی وی دیری نپایید و زن مصری که نمی خواست دخترش بر اساس تربیت شیعیان جنوب لبنان بزرگ شود از همسرش جدا شد و هیفا در حالیکه در نوجوانی در جواهر فروشی کار می کرد ملکه ی زیبایی لبنان شد. اما جایزه را از او پس گرفتند چرا که برگزار کنندگان برنامه فهمیدند وی از شوهر سابق خود دختری دارد. وی از 16 سالگی به عنوان مانکن در شبکه ی نضال بشراوی کار می کرد و از طریق همین نوع برنامه ها به خوانندگی راه پیدا کرد. انواع جراحی های زیبایی و آرایش ها نتوانسته گذر زمان و پیری را برای او متوقف کند.

محمد وهبی بعد از زن اولش با دختری از جنوب ازدواج کرد و خانواده ای مومن و ملتزم دارد. پسرش محمد وهبی یکی از مبارزان حرکت امل بود که در عملیات ضد دشمن صهیونیستی درحالیکه فرمانده عملیات بود به شهادت رسید. منطقه ی وادی الحجیر برای همه معروف است. جایی که حزب الله در جنگ 2006 تعداد زیادی از تانکهای اسراییلی را هدف قرار داد. اما معروفیت این دره برای اسراییلی ها بیشتر است. آنها از قدیم نام این دره را دره ی مرگ نهاده اند. چرا که در عملیاتی مهم در 28 آگوست 1997 شهید احمد وهبی و دوستانش در حرکت امل جلوی ارتش شکست ناپذیر صهیونیستی ایستادند و 8 گروهبان آنان را کشته و 20 نفر را زخمی کردند. دشمن در شبکه های خبری خود به کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن 9 نفر اعتراف کرد. 

وصیت نامه ی شهید حاج احمد وهبی:

بسم الله الرحمن الرحيم والذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا وإن الله لمع المحسنين صدق الله العظيم
شهدا شاهزادگان بهشتند. "پیامبر اعظم (ص)"
بسم الله الرحمن الرحيم درود وسلام بر شریف ترین خلق خدا، محمد و برخاندان طیب و پاکش. از انقلاب کربلایی سید الشهدا امام حسین علیه السلام تا انقلاب امام غایب سید موسی صدر، که هنوز خون شهدای ابرار آنرا آبیاری می کند و همانگونه که فرمانده ی ربوده شده فرمود: «ای برادران انقلابی ام، شما مانند موج دریایید اگر بایستید نابود می شوید» پس قسم می خورم ای امام، جوانان امل به ندای تو لبیک می گویند، دیروز شهیدان سعد وجرادی وبلال ومحمود وداوود وحسن و امروز ستارگان دیگری مثل وسام و طارق و عباس و آخرینشان استشهادی دریادل هشام. با تو ای فرمانده عهد می کنیم که راه ادامه خواهد داشت و خط همان خط و روش همان روش است و پیروزی جدیدی برای جنوب و مقاومت از دستهای امانت دار نبیه (بری) خواهد درخشید. برادرانم در افواج مقاومت لبنانی - امل- ، شما را به تقوای الهی و گام برداشتن در راه کربلایی و حفظ خط امام توصیه می کنم. راه ما واضح است: با فداکاریها شروع می شود و با شهادت پایان می یابد. قافله ی جهاد تا وقتی فریاد می زنیم كل يوم عاشوراء كل ارض كربلاء و تا وقتی جنوب غمگین از مکر دشمن اشغالگر فریاد دردآلود بر می آورد هیچگاه متوقف نخواهد شد. فرزندان امل بپا می خیزند تا از عزت و کرامت جنوب دفاع کنند و عهد می کنند تا همه ی خاک پاکش را از آلودگی دشمن اشغالگر و غاصب که دشمن خداست پاک کنند.
پیشاهنگی یکی از انواع محافظت از کشور است و بچه شیران امروز سربازان آینده هستند. برادرانم در پیشاهنگی رسالت اسلامی، پیشاهنگی امانتی است بر گردن ما. مسیر ما طولانی است و نیاز به صبر و بخشش زیاد دارد. بیشتر شهدا در مدرسه ی جهادگری امام حسین (ع) درس گرفتند. پس ما باید برای حفظ پیشاهنگی مان و خون شهدایمان این راه را ادامه دهیم.
توصیه می کنم برای رسالتتان کار کنید، چرا که شما خط حرکتها هستید و آرزوی آینده و به دست شما و مانند شما نیروها ساخته می شوند و قهرمانان شکل می گیرند تا تاریخی را شکل دهند که با خون نوشته می شود پس این امانت را حفظ کنید و مسیر را ادامه دهید. افتخار و ذخیره ی رسالت اسلامی باشید
و پیروزی جز از جانب خدا نیست و امل پیروز باد
 اصل وصیت به زبان عربی:
بسم الله الرحمن الرحيم والذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا وإن الله لمع المحسنين صدق الله العظيم الشهداء امرا اهل الجنة "الرسول (ص)"
بسم الله الرحمن الرحيم والصلاة والسلام على أشرف خلق الله محمد وعلى أله الطيبين الطاهرين. امتدادا ً للثورة الكربلائية ممثلة بسيد الشهداء الامام الحسين (ع) وصولا ً لثورة الامام المغيب السيد موسى الصدر التي ما زالت ترويها دماء الشهداء الابرار وكما اوصانا القائد المغيب " انتم يا اخواني الثوار كموج البحر متى توقفتم انتهيتم " فقسما ً يا سيدي الامام ها هي شباب الأفواج – أمل – تلبي نداءك فبالأمس كان الشهداء سعد وجرادي وبلال ومحمود وداوود وحسن واليوم كوكبة جديدة من الشهداء وسام وطارق وعباس واخرهم الاستشهادي امير البحر هشام . نعاهدك يا سيدي القائد ان المسيرة مستمرة والخط هو الخط والنهج هو النهج والامين النبيه ينبلج من بين يديه فجر جديد للجنوب وللمقاومة. اخوتي في افواج المقاومة اللبنانية ــ أمل ــ اوصيكم بتقوى الله تعالى والسير على النهج الكربلائي والحفاظ على خط الامام القائد فطريقنا واضح يبدأ بالتضحيات وينتهي بالشهادة. فقافلة الجهاد لن تتوقف ما دمنا نصرخ كل يوم عاشوراء كل ارض كربلاء وجنوبنا الحزين يصرخ متألما ً من كيد العدو الغاصب فينقض ابناء أمل ليدافعوا عن عزة وكرامة الجنوب ويعاهدوا على تحرير كافة ترابه الطاهر من رجس عدو الله الغاصب المحتل. الكشاف نوع من انواع صيانة المجتمع وشبل اليوم جندي الغد. اخوتي في كشافة الرسالة الاسلامية الكشاف امانة في اعناقنا فمسيرتنا طويلة ويلزمها الكثير من العطاء والصبر فأكثر الشهداء تخرجوا من مدرسة الكشاف المتواصلة مع الامام الحسين (ع) فحري بنا ان نتابع هذه المسيرة للحفاظ على كشافنا وعلى دماء شهدائنا. اوصيكم بالعمل الرسالي لانكم خط الخط وامل المستقبل وعلى أيديكم ومن امثالكم تتخرج الكوادر وتتخرج الابطال ليصنعوا تاريخا ً سطر بالدماء فحافظوا على هذه الامانة وتابعوا المسيرة. ودمتم ذخرا ً وفخرا ً للرسالة الاسلامية
وما النصر الا من عند الله وأمل بنصر الله

هیچ نظری موجود نیست: