۱۳۹۰/۰۳/۰۵

تعطیلات هفته گذشته در بیبلوس

یکشنبه قرار گذاشته بودیم کل خونه رو گردگیری و نظافت کنیم. ایوان رو که شستم بهمون رنگ زدند و دعوتمون کردند بریم جبیل (بیبلوس) در شمال لبنان. رفتیم و خیلی خوش گذشت. هوا کمی گرم بود و خورشید عرق آدم رو در میاورد. تصاویری از بیبلوس به همراه اطلاعاتی در مورد بیبلوس را برایتان آماده کرده ام.

شهر بيبلوس نقطة تلاقي تمدنها:
نمي‌توان بدون بازديد از شهر تاريخي بيبلوس (جبيل) به سير وسياحت در لبنان پايان داد. اين منظقه با آثار باستاني منحصر به فرد خود حكايت از وجود تمدنهاي مختلف در دوران قديم دارد. نام اين منطقه در ليست اماكن تاريخي جهان در سازمان يونيسكو به ثبت رسيده است .
شهر تاريخي بيبلوس در حاشية دريا قرار دارد وآثار تاريخي به جاي مانده از دوره كنعانيان را در خود حفظ كرده است. همچنين معبد فينيقي‌ها در اين منطقه قرار دارد . طبق شواهد تاريخي اين شهر زادگاه حروف ابجد مي‌باشد و نمونه‌هايي از  اين خطوط بروي آرامگاه پادشاه فينيقي احيرام كشف شده است .
بندر زيباي اين شهر ميزبان قايق‌هاي توريستي مي‌باشد و وجود برج قديمي در كنار دريا زينت بخش اين شهر شده است.
از ديگر آثار تاريخي اين منطقه مي‌توان از كليساي "مار يوحنا" نام برد. اين كليسا متعلق به قرن 13 ميلادی می باشد در كنار اين كليسا نيز يك مسجد قديمي قرار دارد . روبروی كليسا موزه شمع قرار دارد كه مراسم وآداب مردم اين مرز بوم را به تصوير كشيده است.
همچنين كليساي سنت ژان مارك در بيبلوس از ديگر اماكن مقدس و كليساهاي ديدني محسوب ميگردد. فسیل های یافته شده از میان سنگ ها

هیچ نظری موجود نیست: